Dominik Pajewski

13.12.2018 (16:06)

BRIGHT OPHIDIA, SORROW, CATHLEEN na wspólnym koncercie w Warszawie 

BRIGHT OPHIDIA - Białystok
 
Zespół Bright Ophidia powstał w 1998 roku w Białymstoku z zamiarem grania nowoczesnego progmetalu. Grupa ma na koncie cztery oficjalnie wydane albumy, świetnie przyjęte przez krytyków muzycznych jak i pozostałych słuchaczy: Coma (Metal Mind Records), Red Riot (Metal Mind Productions), Set Your Madness Free (Revolution Records), Fighting The Gravity (Pronet Records). Bright Ophidia wystąpiła na wielu festiwalach takich jak Metalmania w katowickim Spodku, Bike Show w Kaliningradzie z okazji 750 lecia miasta, Rockowych Ogródkach w Płocku, Hunter Fest i wielu innych imprezach w kraju i za granicą.
 
Wielkim sukcesem zespołu w roku 2012 był występ przed amerykańską supergrupą Adrenaline Mob w której udzielał się m. in. Mike Portnoy - ex perkusista Dream Theater . Od 2015 roku zespół aktywnie koncertuje w kraju, a od 2016 także za granicą (m. in. dwa razy w Wielkiej Brytanii). W 2017 zespół Bright Ophidia zagrał ponad 25 koncertów w tym na festiwalach takich jak: Rock Water Fest (Szelment), Rock Blues Fest (Siemiatycze) czy ZMRock na Zamku w Nidzicy. Zespół jest także gospodarzem festiwalu ProgDay w Białymstoku, którego czwarta edycja miała miejsce 8 kwietnia 2017 roku, na którym zagrały także Chainsaw z Bydgoszczy i Materia ze Szczecinka. W roku 2017 zespół zagrał 25 koncertów, a od września intensywnie promuje nową płytę trasą koncertową pod nazwą "The Gravity Tour". 1 grudnia 2018 roku miała miejsce premiera czwartego albumu "Fighting The Gravity", który ukazał się nakładem Pronet Records, natomiast kilka dni później światło dzienne ujrzał teledysk do utworu „My Heart Tells Me No”.

W styczniu zespół zaprezentował się u boku legendy polskiego heavy metalu - formacją Kat &Roman Kostrzewski jak również ponownie odwiedził Wielką Brytanie z ciepło przyjętymi koncertami w Manchesterze i Wakefield. W lutym i marcu 2018 r. Bright Ophidia odbyła udaną mini trasę z legendarną formacją Proletaryat. Warto dodać, iż nowy album zespołu „Fighting The Gravity”, według magazynu Teraz Rock znalazł się wśród najwyżej ocenionych płyt w pierwszym kwartale 2018 r. Poniżej kilka słów z recenzji najnowszej płyty Bright Ophidia:
 
„Najdojrzalszy i zarazem najlepszy album zespołu”. Teraz Rock

„Bright Ophidia wrócili w świetnym stylu i udowodnili, że są czołową progresywno metalową ekipą w Polsce. Przy okazji należą do reprezentantów tej nieco cięższej szkoły prog-metalowego rzemiosła z silnie 
zaznaczonymi wpływami thrashu, djentu i nowoczesnego metalu alternatywnego. Godna rzecz”.

www.magazyngitarzysta.pl
 
„Nie zmienia to faktu, że Fighting the Gravity to płyta bardzo solidna, świetnie przemyślana, obłędnie zagrana i perfekcyjnie wyprodukowana. To jeden z tych krążków, których warto raz na jakiś czas posłuchać, by zobaczyć, że do muzyki da się podejść inaczej. I tylko to poczucie niesprawiedliwości… Ale cóż – spoglądam właśnie na zdjęcie zespołu zrobione na deskach stołecznej Stodoły, podziwiam plakat koncertów zagranych wespół z Proletaryatem… Pozostaje mocno trzymać kciuki i wierzyć, że tak dobra muzyka będzie w stanie obronić się sama”. www.muzycznehoryzonty.pl

„Niejeden klasowy, zachodni zespół mógłby pozazdrościć białostockiej Bright Ophidii, tak perfekcyjnej produkcji”. Rock Area
 
SORROW - Białystok
 
Kierunek - rock. Cel - poszukiwanie harmonii i dobrych wibracji. Ograniczenia - brak. Skład - Michał, Bartek, Krzysiek, Marcin. 

CATHLEEN - Warszawa
 
Ekipa:
Daniel Dudek – gitara
Tomasz Wróblewski – perkusja
Peter Kleem – vocal
Wiktor Jakubowicz - gitara
Wojtek Sikorzak – bas 
 
Pięciu facetów z rockową duszą. Mocny skład z dwiema gitarami, basem i perkusją, które w połączeniu z unikalnym wokalem tworzą niepowtarzalny muzyczny klimat.
Cathleen powstał w 2005 roku. W tym samym roku wszedł do Hertz Recording Studio w Białymstoku, gdzie nagrał pierwszy singiel „The Pain Inside”.
 
Po kilku zmianach osobowych i krótszych lub dłuższych przerwach w działalności Band powrócił w 2015 roku na dobre na rockową scenę. Powrócił dojrzalej i mocno, grając mnóstwo koncertów w klubach, plenerach i na festiwalach (m.in. I miejsce na OSTRÓW MAZ ROCK FESTIVAL, III miejsce w ROCK BATTLE OF BARCIA, wyróżnienie w półfinale eliminacji do festiwalu w Jarocinie). Grał również wielokrotnie supportując uznane polskie rockowe zespoły, m.in. Lady Pank, Coma, Pidżama Porno, Patrycja Markowska, Golden Life, Lipali, Lech Janerka i in. Kilka razy wspierał WOŚP charytatywnymi koncertami. W 2016 roku Cathleen ponownie wszedł do Hertz Recording Studio w Białymstoku, co zaowocowało wydaniem EP „Sun Dies in the East”, które zostało bardzo pozytywnie zrecenzowane m.in. przez
deathmagnetic.pl.
 
Zespół często zapraszano do występów i wywiadów w rozgłośniach radiowych (m.in. Program 3 Polskiego Radia, Eska Rock, Polskie Radio Białystok, Poznańskie Radio Afera), a także w telewizji (TVP – program Rower Błażeja).Utwory Cathleen gościły również na playlistach i listach przebojów zagranicznych rozgłośni radiowych m.in. w Meksyku, USA Kaliforni, Kanadzie, Holandii, Niemczech, Grecji czy na Filipinach. 
 

BRIGHT OPHIDIA, SORROW, CATHLEEN.
 
21.12.2018 r.
Potok: Drugi Dom Ludzi Rocka
Warszawa, ul. Potocka 14
start godz. 20.00
Bilety w cenie 20 zł do nabycia w klubie lub przed koncertem.
Dla osób które przybędą przed godz. 20.00 - powitalna cytrynówka gratis :) 

ESKA ROCK: LISTA NEWSÓW

 • SuperNerd - Super trudne, turowe, RPG, w którym musisz jeść, pić i dbać o zdrowie [Gameplay.pl]

  2020-01-17
  Stoneshard to wymagająca turowa gra RPG, w której Twoje umiejętności taktyczne będą testowane w bitwach z wrogami, chorobami i obrażeniami. To gra, w której głód obniża Twoją efektywność, a niepozorne zadrapanie może się zamienić w śmiertelną infekcję. W tej grze nie jesteś wyjątkowym słoneczkiem, prowadzonym przez twórców za rączkę. W tym świecie każdy Twój wróg jest równie dobry jak Ty więc żeby pokonać kogoś, kto pozornie wygląda na mięczaka, będziesz się musiał mocno napocić.
 • Zostawiasz zwierzaka na cały dzień w domu? Spotify ma dla niego specjalną playlistę

  2020-01-17
  Często zwierzaki zostają same na całe dnie w domu i czekają wiernie na swojego właściciela. Aby nasi pupile nie smucili się w oczekiwaniu, Spotify stworzyło specjalną playlistę dla czekających zwierzaków.
 • Rosjanin przerobił 'Ausländer' Rammsteina w nietypowy sposób [WIDEO]

  2020-01-17
  W Rosji jest wielu fanów Rammstein, którzy niesamowicie ciepło przyjmują zespół w swoim kraju. Rosyjscy fani często też przerabiają numery Rammstein, a tym razem padło na kawałek 'Ausländer', który został wykonany w ciekawym klimacie.
 • Powstał dokument o Ozzym Osbournie. Zwiatun 'The Nine Lives Of Ozzy Osbourne' już w sieci [WIDEO]

  2020-01-17
  Ozzy Osbourne powraca w wielkim stylu i nie dość, że ma nowy krążek, wraca na trasę koncertową, to jeszcze w planach jest film fabularny i jak się okazuje film dokumentalny.
 • James Hetfield powraca!Muzyk opuścił odwyk i przygotowuje wystawę

  2020-01-17
  James Hetfield musiał wrócić na odwyk, ponieważ dawne demony wróciły do niego. Okazuje się, że frontman Metalliki wychodzi na prostą, opuścił odwyk i planuje specjalną wystawę.
 • Chester Bennington w nowym numerze. Zespół wokalisty udostępnił premierowy singiel

  2020-01-17
  Po odejściu Chestera Benningtona, przyszłość Linkin Park nie została jasno określona. Okazuje się, że w archiwach pozostało kilka nagrań i to z pierwszego zespołu Chestera.
 • 

  NAJNOWSZE HITY w eskarock.pl

  • zdjęcie Blame It On My Youth
  • zdjęcie Blue On Black
  • zdjęcie Deszcz