09.05.2014 (20:30)

Kultowa godzina w sobotę: U2, Led Zeppelin, Sex Pistols [VIDEO]Kultowa godzina w sobotę: na świat przyszedł John Ritchie, wokalista i basista legendy rocka, zespołu Sex Pistols, grupa Led Zeppelin po raz pierwszy pojawiła się na brytyjskiej liście przebojów, powiemy też o urodzinach Bono z U2.

W 1957 roku urodził się wokalista i basista legendy rocka, zespołu Sex Pistols. God Save The Queen, jeden z najbardziej znanych kawałków tej grupy w 1977 roku znalazł się na 2 miejscu listy przebojów w Wielkiej Brytanii.  W tym samym roku płyta Never Mind The Bollocks, Here's The Sex Pistols znalazła się na 1 miejscu listy najlepszych albumów.

Carlos Santana - Corazon - w przyszłym tygodniu do zgarnięcia w EsceROCK!

Urodziny obchodzi też Paul Hewson z U2. Bono przyszedł na świat w 1960 roku.

W 1969 zespół Led Zeppelin po raz pierwszy pojawił się na brytyjskiej liście przebojów. Ich debiutancki krążek znalazł się na 6 miejscu. Album zatytułówany po prostu Led Zeppelin utrzymał się na liście przez 71 tygodni.

Pustki na żywo w EsceROCK. "Tyle z życia" akustycznie! [VIDEO]

W 1953 roku urodził się Andrzej Nowicki, basista zespołu Perfect. Nowicki, który zmarł na serce 7 kwietnia 2000 roku jest autorem kawałka Niepokonani.NAJNOWSZE HITY w eskarock.pl

  • zdjęcie Blame It On My Youth
  • zdjęcie Blue On Black
  • zdjęcie Deszcz