25.04.2014 (00:00)

Kultowa godzina w piątek: Jane's Addiction, U2, The Police, Marillion [VIDEO]Kultowa godzina w piątek: grupa U2 triumfuje na amerykańskiej liście płytowych przebojów z albumem The Joshua Tree; powiemy też o urodzinach jednej z legend rocka - Fisha, czyli wokalisty znanego z zespołu Marillion oraz z solowej działalności.

W 1958 roku urodził się Fish, czyli Derek William Dick. Artysta znany jest z występów w grupie Marillion, a także z solowej działalności.

>>>Nowe piosenki 2014: Coldplay zagrali na żywo Oceans z nowej płyty Ghost Stories. [VIDEO]<<<

Urodziny obchodzi Eric Avery. Muzyk przyszedł na świat w 1965 roku. Avery był basistą grupy Jane's Addiction, ostatnio można go było zobaczyć na scenie z zespołem Garbage.

W 1979 roku legenda rocka, grupa The Police, zadebiutowała w programie BBC Top Of The Pops. W słynnym telewizyjnym show muzycy wykonali hit Roxanne.

>>>NOWOŚCI MUZYCZNE 2014: Nowy kawałek Slayer - Implode. Nowy numer Slayera do ściągnięcia [VIDEO]<<<

W 1987 roku grupa U2 rozpoczęła 5- tygodniowe panowanie na amerykańskiej liście najchętniej kupowanych albumów. Sukces przyniosła formacji płyta The Joshua Tree, jak się później okazało, jeden z najlepiej sprzedających się krążków w historii muzyki.
 


NAJNOWSZE HITY w eskarock.pl

  • zdjęcie Blame It On My Youth
  • zdjęcie Blue On Black
  • zdjęcie Deszcz