20.04.2014 (00:00)

Kultowa godzina w niedzielę: Deep Purple, Aerosmith i Weezer [VIDEO]Kultowa godzina w niedzielę: legenda rocka, grupa Deep Purple, debiutuje na scenie, The Kooks święcą triumfy na brytyjskiej liście przebojów, a grupa Aerosmith wydaje album, który okaże się największym komercyjnym sukcesem w historii zespołu.

W 1968 roku grupa Deep Purple zadebiutowała na scenie, w Tastrup, w Danii. Muzycy początkowo występowali pod nazwą Roundabout. Babcia gitarzysty Ritchiego Blackmore'a miała swoją ulubioną piosenkę zatytułowaną Deep Purple i często dopytywała, czy zespół będzie grać ten utwór. Blackmore zasugerował więc w końcu, żeby tak właśnie nazwać grupę.

>>>KONCERTY ROCKOWE 2014: Megadeth. Dave Mustaine zaprosił dziewczynę po operacji słuchu na jej pierwszy koncert [VIDEO]<<<

W 1971 roku urodził się Mikey Welsh, basista grupy Weezer.

W 1993 roku legenda rocka, formacja Aerosmith, wydała album Get A Grip. Płyta okazała się wielkim sukcesem, najlepiej sprzedającym się krążkiem Aerosmith, liczba sprzedanych egzemplarzy przekroczyła 20 milionów sztuk.

>>>NOWOŚCI MUZYCZNE 2014: Kult wydał nowy klip - do numeru Dzisiaj Jest Mojej Córki Wesele. [VIDEO]<<<

W 2008 roku grupa The Kooks trafiła na szczyt płytowej listy przebojów w Wielkiej Brytanii dzięki swojej drugiej płycie Konk.
 


NAJNOWSZE HITY w eskarock.pl

  • zdjęcie Blame It On My Youth
  • zdjęcie Blue On Black
  • zdjęcie Deszcz