30.03.2014 (00:00)

Kultowa godzina w niedzielę: The Rolling Stones, Linkin Park i R.E.M. [VIDEO]Kultowa godzina w niedzielę: legenda rocka, Eric Clapton, gitarzysta, wokalista i kompozytor obchodzi urodziny, powiemy też o jednej z najważniejszych płyt grupy R.E.M. oraz o - jak sam przyznaje artysta - najgorszych latach w życiu Micka Jaggera.

Urodziny obchodzi Eric Clapton. Muzyk przyszedł na świat w 1945 roku. Clapton to legenda rocka, artysta grał w takich formacjach jak The Roosters, Cream czy Derek and the Dominoes, od lat, z sukcesami, skupia się na karierze solowej.

>>>GITAROWY REKORD GUINNESSA 2014: Chris Jagger kolejną gwiazdą podczas bicia rekordu [VIDEO]<<<

W 1992 roku grupa R.E.M. rozpoczęła sesje nagraniowe do płyty Automatic For The People. To jeden z najważniejszych albumów w dorobku zespołu, muzycy pracowali nad krążkiem w Nowym Jorku.

W 2000 roku Mick Jagger, wokalista The Rolling Stones, odwiedził swoją dawną podstawówkę. Wizyta muzyka wzbudziła ogromne zainteresowanie, sam artysta przyznał, że lata nauki były najgorszym czasem w jego życiu.

>>>THE ROLLING STONES W POLSCE - koncert oprotestowany przez Związek Zawodowy Muzyków RP [VIDEO]<<<

W 2003 roku grupa Linkin Park trafiła na pierwsze miejsce brytyjskiej listy przebojów dzięki swojej trzeciej płycie - Meteora.
 


NAJNOWSZE HITY w eskarock.pl

  • zdjęcie Blame It On My Youth
  • zdjęcie Blue On Black
  • zdjęcie Deszcz