25.03.2014 (17:00)

ROCKOWE KONCERTY 2014: Dżem, Illusion, Rea Garvey i Buldog - bilety do zdobycia w EsceROCK [VIDEO]Rockowe koncerty 2014: Illusion, Dżem, Rea Garvey i Buldog na żywo! Słuchajcie uważnie EskiROCK, w tym tygodniu mamy dla słuchaczy bilety na występy najlepszych rockowych gwiazd. Zobaczcie legendy rocka w akustycznym wydaniu i posłuchajcie premierowo utworów z nowych płyt!

Rea Garvey - artysta, który przez wiele lat stał na czele grupy Reamonn, tym razem będzie promować swój nowy solowy album. Płyta zatytułowana Pride ukaże się jeszcze tej wiosny. Rea Garvey zaplanował serię klubowych koncertów, podczas których premierowo przedstawi część nowego materiału. Artysta zagra też w Polsce - 29 marca 2014 roku w klubie Hybrydy w Warszawie.

Polska legenda rocka, grupa Illusion, powraca z nową płytą. Opowieści to pierwszy od 16 lat studyjny album formacji. Zespół promuje właśnie ten krążek podczas trasy koncertowej. Na nowej płycie Illusion znalazło się dziewięć premierowych kawałków. Nie zabrakło w nich charakterystycznego ciężkiego grania i agresywnego wokalu Lipy, który pamiętamy z takich utworów jak Nóż czy Vendetta. Nowe kawałki oraz największe hity Illusion będzie można usłyszeć między innymi podczas koncertu w klubie Stodoła w Warszawie - 28 marca. 
 
>>>NOWOŚCI MUZYCZNE 2014: Coldplay zagrał materiał z płyty Ghost Stories. Posłuchajcie nowych numerów. [VIDEO]<<<

W kwietniu w klubie Stodoła zagra Dżem. Formacja zaprezentuje swoje utwory w wersji akustycznej. Mimo swych burzliwych dziejów, zespół działa już od kilkudziesięciu lat. Choć muzyczna Polska poznała Dżem na początku lat '80 i właśnie ten czas uznają za początek grupy jej biografie, tak naprawdę korzenie zespołu sięgają aż do roku 1973. Wtedy raczej niezobowiązująco grywali ze sobą bracia Beno (gitara basowa) i Adam (gitara) Otrębowie, już nieżyjący Paweł Berger (piano) i Aleksander Wojtasiak (perkusja). W 2001 roku wokalistą grupy Dżem został Maciej Balcar. Gigantów polskiego bluesa posłuchać będzie można już 12 kwietnia w klubie Stodoła.

>>>Agnieszka Chylińska o numerze Kiedy Przyjdziesz Do Mnie: To prezent dla sympatyków mojej twórczości [VIDEO]<<< 

Zespół Buldog zagra 5 kwietnia 2014 roku w Klubie Mechanik w Warszawie. W 2004 roku zespół stworzyły osoby bezpośrednio związane z Kultem, do lipca 2009 roku wokalistą był Kazik Staszewski, basistą menedżer Kultu Piotr Wieteska, w grupie grał też Syn Stanisława - dawny klawiszowiec Kultu, gitarzystą był Wojciech Jabłoński z Kultu, a za perkusją zasiadł muzyk, który pracował w "Kult - Ochronie" Adam Swędera (niegdyś perkusista Róż Europy). A także sekcja dęta Kultu - Zdunek, Glazik i Ważny". W zespole działali również Tomasz Glazik i Ala Gadomska. W lipcu 2009 Kazika Staszewskiego zastąpił Tomek Kłaptocz (wieloletni wokalista zespołu Akurat).
 


NAJNOWSZE HITY w eskarock.pl

  • zdjęcie Blame It On My Youth
  • zdjęcie Blue On Black
  • zdjęcie Deszcz