14.06.2014 (20:30)

Kultowa godzina w niedzielę: Dire Straits, Sex Pistols, Nirvana [VIDEO]Kultowa godzina w niedzielę: album legendy rocka, zespołu Nirvana Bleach zadebiutował w USA, Dire Straits znaleźli się na pierwszym miejscu listy magazynu Billboard, powiemy tez o nietypowej imprezie członków grupy Sex Pistols.

W 1989 album legendy rocka, zespołu Nirvana Bleach został wydany w Stanach Zjednoczonych. Tytuł tego krążka pochodzi w plakatu Bleach Your Works, który zachęcał narkomanów to dezynfekowania igieł.

EskaROCK: zostań rockowym ekspertem. Pomóż nam wybrać muzykę!

W 1985 Dire Straits rozpoczęli 9 - tygodniowy maraton na 1 miejscu amerykańskiej listy przebojów. Album Dire Straits Brothers in Arms, bo o nim mowa,  stał się siódmym  najlepiej sprzedającym się w historii albumem w Wielkiej Brytanii. Na swoim koncie ma też miedzy innymi nagrodę Grammy.

Socjal w EsceROCK - sprawdź, o czym będzie program!

W 1976 Sex Pistols w studio Clapham's Majestic nagrali swoje pierwsze demo. Zagrali też koncert w klubie The 100 w Londynie. Rok później, w roku 1977 muzycy zorganizowali słynną imprezę na łodzi, która pływała po Tamizie. NAJNOWSZE HITY w eskarock.pl

  • zdjęcie Blame It On My Youth
  • zdjęcie Blue On Black
  • zdjęcie Deszcz