ZTM

i

Autor: Janusz Jakubowski flickr.com

ZTM Warszawa LINIE SZKOLNE - jak kursują od 26.04?

2021-04-26 11:12

Wraca nauka hybrydowa w Warszawie dla klas I-III. W związku z tym Warszawski Transport Publiczny przywraca linie szkolne. Jakie autobusy rozwożą dzieci do szkół od 26 kwietnia? Najważniejsze informacje na ten temat znajdziecie w naszym artykule.

ZTM Warszawa LINIE SZKOLNE - jak kursują od 26.04? To pytanie, które mogą sobie zadawać rodzice uczniów i uczennic klas I-III. Od poniedziałku 26 kwietnia w województwach z mniejszą liczbą zakażeń i niewielkim obłożeniem szpitali przestaje obowiązywać część obostrzeń sanitarnych. Nowe zasady bezpieczeństwa pozwalają między innymi na przywrócenie nauki hybrydowej dla klas I-III. Taki system funkcjonuje w mazowieckim, które znalazło się w grupie województw objętych regionalizacją obostrzeń. Warszawski Transport Publiczny ponownie uruchamia więc linie szkolne, które zapewniają dojazd do placówek oświatowych. Warto sprawdzić, które autobusy będą rozwozić dzieci.

Warszawskie ulice toną w korkach!

Autobusy linii szkolnych w Warszawie od 26 kwietnia

Zgodnie z decyzją rządu, od 26 kwietnia uczniowie i uczennice klas I-III szkół podstawowych z województwa mazowieckiego będą mieli zajęcia w trybie hybrydowym – Harmonogram zajęć ma być ustalany w taki sposób, aby lekcje w szkole miało codziennie nie więcej niż 50% uczniów klas I-III. Druga połowa odbywałaby w tym czasie zajęcia zdalne. Z tego powodu przywrócone zostaje kursowanie autobusów, które dojeżdżają do szkół.

Od poniedziałku 26 kwietnia kursują autobusy linii szkolnych: 304320323332 i 379. Pod szkoły jadą również autobusy linii 153 (do przystanku Czerwonych Beretów) oraz 163 164 (do pętli Powsinek). Autobusy linii 201 wracają w dni powszednie na podstawową trasę: NOWE BEMOWO – Powstańców Śląskich – Wrocławska – Żołnierzy Wyklętych – Piastów Śląskich – … – METRO KSIĘCIA JANUSZA.

Zawieszone zostają kursy autobusów linii 154, które w zastępstwie linii 320, dojeżdżały do Fortu Radiowo.

Źródło: wtp.waw.pl

Warszawa w liczbach. Jak dobrze znasz stolicę?

Pytanie 1 z 6
W którym wieku Warszawa została założona?
Źródło: ZTM Warszawa LINIE SZKOLNE - jak kursują od 26.04?