Przesłuchanie zatrzymanego

i

Autor: mokotow.policja.waw.pl Przesłuchanie zatrzymanego

ZŁODZIEJ ROWERÓW ZATRZYMANY - będziecie zaskoczeni, ile jednośladów udało mu się ukraść!

2021-06-07 11:26

Ten złodziej "kradł rowery w hurtowych ilościach", jak opisują to sami policjanci. Trzeba przyznać, że te słowa idealnie pasują w tym przypadku. Liczba jednośladów, które przywłaszczył sobie mężczyzna, jest zatrważająca! Dowiedzcie się więcej z naszego artykułu.

Złodziej rowerów z Warszawy ma na koncie kilkadziesiąt kradzieży! Mężczyzna szukał jednośladów na terenie dzielnicy Mokotów. Co ciekawe, wszystkich kradzieży udało mu się dokonać w dość krótkim czasie - od lutego do maja. Zatrzymania 31-latka dokonali Operacyjni z mokotowskiego wydziału zajmującego się ściganiem przestępstw przeciwko mieniu. Mężczyzna przyznał się do wszystkich stawianych mu zarzutów. Został ponadto osadzony w areszcie tymczasowym na trzy miesiące. Wcześniej mundurowi ustalili, że to prawdopodobnie on stoi za kradzieżami. Mężczyzna z kryminalną przeszłością prowadził migracyjny tryb życia, często zmieniając miejsce pobytu, jednak policjantom udało się go namierzyć. Zatrzymał się on w jednym mieszkań przy ul. Wasilkowskiego na Ursynowie. Funkcjonariusze udali się pod odpowiedni adres, a drzwi otworzył im sam podejrzany. Podczas przeszukania znaleziono szczypce do przecinania linek zabezpieczających rowery.

Kłusownik zabił mi klacz i osierocił źrebaka
Sonda
Czy chciałbyś być policjantem?

46 zarzutów za 46 skradzionych rowerów

Złodziej był wyjątkowo skuteczny. W przeciągu zaledwie kilku miesięcy udało mu się ukraść aż 46 rowerów z Mokotowa! Mężczyzna przyznał się, wskazując miejsca, z których zabierał jednoślady. Za każdy skradziony rower przedstawiono mu jeden zarzut. Przestępca aktualnie znajduje się w areszcie tymczasowym, ale sąd może go wkrótce skazać na 5 lat odsiadki.

Kradzieże rowerów w Warszawie - podstawa to dobre zabezpieczenie

Policjanci apelują, by w każdy możliwy sposób utrudniać złodziejom możliwość kradzieży stosując dobre zabezpieczenia. Właściciel roweru, który choćby na chwilę pozostawia jednoślad bez właściwego zabezpieczenia, stwarza okazję złodziejowi. Ponadto należy pamiętać, aby zostawiać rower w miejscach oświetlonych i objętych monitoringiem.

Źródło: mokotow.policja.waw.pl

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Źródło: ZŁODZIEJ ROWERÓW ZATRZYMANY - będziecie zaskoczeni, ile jednośladów udało mu się ukraść!