Zdjęcie poglądowe

i

Autor: Peggychoucair/pixabay.com

Zaparkuj psa i idź do urzędu! Niecodzienny pomysł wiceprzewodniczącego rady miasta

2021-03-10 19:44

Zaginął pies, czy ktoś widział? - na dzielnicowych grupach w mediach społecznościowych codziennie przewijają się takie ogłoszenia. Rozwiązaniem mogą być...psie parkingi. Tego rodzaju rozwiązanie już istnieje w Poznaniu. Zdaniem radnego Sławomira Potapowicza, powinny się też pojawić w Warszawie.

Minister Dworczyk o szczepieniach

Bezpieczeństwo przede wszystkim

Miejskie parkingi dla psów miałyby stanąć przed urzędami dzielnic miasta, ale też przed bibliotekami czy domami kultury- To daje gwarancję, że ktoś kto ma kłopot, żeby rozstać się ze swoim pupilem, korzystając ze spaceru mógłby bezpiecznie go zostawić i wykonać czynności urzędnicze, których w innym czasie nie mógłby zrealizować - mówi radny Potapowicz. Zniknęłoby ryzyko, że ktoś zostawi zwierzę w rozgrzanym samochodzie i o nim zapomni. Pomijając kwestie, że jest to nielegalne - niestety takie przypadki wciąż się zdarzają. Parking byłby zadaszony, byłaby tam miska z wodą. Jest też pomysł jak poradzić sobie ze złodziejami zwierząt - smycze antykradzieżowe! - Dają możliwość takiego uwiązania psa, że ma on swobodę ruchu, ale jednocześnie są trudne do sforsowania. Jest to lepsze zabezpieczenie, niż samo przywiązanie psa do jakiegoś słupa - mówi radny Potapowicz. Na parkingu byłyby też miejsca dla psich towarzyszy - gdyby szli we dwoje, jedno mogłoby załatwiać sprawunki, a drugie czekać przy psie na parkingu.

Psiarze podzieleni

W dyskusji o psich parkingach zdaje się być tyle samo głosów za, co przeciw. - Pomysł mógłby być dobry, bo jednak wielu ludzi woli wyjść z psem i od razu pozałatwiać sprawy - mówi właścicielka pomeraniana.

- Osobno spacer, osobno załatwianie! - odpiera właścicielka teriera rosyjskiego - Psu się nie wytłumaczy, że pani idzie na chwilę i pies się może denerwować. Poza tym przechodzą koło niego też inne osoby, które może denerwować jego obecność.

Sonda
Czy dostałeś kiedyś niespodziewany prezent?

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Źródło: Zaparkuj psa i idź do urzędu! Niecodzienny pomysł wiceprzewodniczącego rady miasta