ZTM Warszawa

i

Autor: Janusz Jakubowski flickr.com

WOLA - utrudnienia w ruchu przez nową pętlę autobusową

2021-06-14 9:42

Budujemy pętlę na ulicy Ostroroga, od wtorku 15 czerwca autobusy linii 103 pojadą trasa objazdową - poinformował Warszawski Transport Publiczny. Tego samego dnia ulice Tatarska i Ostroroga staną się jednokierunkowe.

Zarząd Dróg Miejskich rozpoczyna budowę nowej pętli autobusowej na Woli. W związku z tym, od wtorku kierowcy i pasażerowie komunikacji miejskiej muszą liczyć się z utrudnieniami. Autobusy linii 103 ominą ulicę Ostroroga i pojadą objazdem ulicami Górczewską, alejami: Prymasa Tysiąclecia i Armii Krajowej. Nie będą działały przystanki: Sołtyka, Ostroroga, Kozielska i Tatarska. Jak informuje WTP zostanie uruchomiony nowy przystanek tymczasowy przy ulicy Ostroroga za skrzyżowaniem z Tatarską w kierunku Obozowej. Będzie funkcjonował jako "na żądanie".

Pierwsza Parada Wiejskości w Warszawie

Prace przy pętli na Woli od 15 czerwca

Od 15 czerwca jezdnia ulicy Ostroroga zostanie zwężona z obu stron do 3,5 metrów. Możliwy będzie przejazd od ulicy Powązkowskiej w stronę ulicy Obozowej - przekazał stołeczny ratusz. W przeciwnym kierunku kierowcy pojadą objazdem ulicami Leszno lub Żytnią, a dalej Okopową do Powązkowskiej. Utrudnienia czekają też okolicznych mieszkańców. Na ulicy Ostroroga będzie obowiązywał zakaz parkowania. Zamknięte zostanie skrzyżowanie z Wawrzyszewską, piesi będą mogli korzystać tylko z chodnika po stronie cmentarza.

Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, taka organizacja ruchu potrwa do początku sierpnia. W kolejnym etapie prac, na miesiąc ulica Ostroroga zostanie na tym odcinku całkowicie zamknięta. - Zakończenie wszystkich prac planowane jest na początek grudnia - informuje stołeczny ratusz.

Nowa pętla powstaje, gdyż stara pętla Młynów przy Płockiej jest za mała, by mogło się na niej jednocześnie zatrzymywać kilka autobusów przegubowych. Jak informuje Zarząd Transportu Miejskiego, - będzie miała dwa perony o długości 60 i 40 m; staną tam dwa autobusy 12-metrowe i trzy 18-metrowe. Wybudowane zostaną nowe chodniki i parking dla rowerów. Będą wiaty i miejsca do zamontowania czterech ładowarek dla autobusów elektrycznych. Infrastruktura pętli będzie dostosowana do potrzeb osób z niepełnosprawnościami – zostaną zamontowane pasy prowadzące i pola uwagi. zmieni się również otoczenie, przystanki zostaną przeniesione bliżej bramy Cmentarza Powązkowskiego. Powstaną przy nich przejścia dla pieszych.

Źródło: PAP

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Źródło: WOLA - utrudnienia w ruchu przez nową pętlę autobusową