Dramatyczna sytuacja w spzitalach marszałkowskich

i

Autor: pixabay.com, zdjęcie ilustracyjne Dramatyczna sytuacja w spzitalach marszałkowskich

Więcej pacjentów niż łóżek w szpitalach marszałkowskich. Wszystkie respiratory są zajęte

2021-03-24 17:17

Chorych jest więcej niż łóżek. Skończyły się też respiratory. Tak wygląda sytuacja w szpitalach marszałkowskich. Jak podkreśla rzeczniczka urzędu marszałkowskiego - to najgorsze statystyki od początku pandemii.

Sytuacja w szpitalach marszałkowskich jest dramatyczna. Łącznie w 17 placówkach - w tym w trzech szpitalach tymczasowych - jest 868 łóżek dla pacjentów covidowych. Jak pokazują ostatnie dane - niewystarczająco.

- Niestety dzisiejsze dane, które napłynęły od szpitali marszałkowskich są niestety bardzo niepokojące. Wynika z nich, że hospitalizowanych było aż 846 pacjentów z potwierdzonym koronawirusem i 117 z podejrzeniem. Zatem jest zdecydowanie więcej hospitalizowanych niż łóżek covidowych - mówi rzeczniczka urzędu marszałkowskiego, Marta Milewska.

Czytaj także: Rusza nowe izolatorium dla zakażonych koronawirusem na Mazowszu

Dramatycznie wzrosło także oblężenie respiratorów. - Z danych dzisiejszych wynika, że wszystkie respiratory przeznaczone dla pacjentów covidowych są zajęte i to są zdecydowanie najgorsze statystyki od początku pandemii - dodaje Milewska.

Od dłuższego czasu to na Mazowszu i na Śląsku jest najwięcej nowych zachorowań. Według danych z ostatniej doby odnotowano:

  • 4605 zachorowań - woj. śląskie
  • 4308 zachorowań - woj. mazowieckie,
  • 3188 zachorowań - woj. wielkopolskie.

Łącznie w całej Polsce odnotowano 29 978 nowych przypadków koronawirusa. Z powodu COVID-19 zmarło 115 osób, natomiast z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami zmarło 460 osób.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

QUIZ. Test z geografii. Największe atrakcje turystyczne świata! Łatwe? Te pytania cię zniszczą

Pytanie 1 z 15
Który z tych słynnych pomników Jezusa jest najwyższy?
Raport z anteny 24.03, godz.10
Źródło: Więcej pacjentów niż łóżek w szpitalach marszałkowskich. Wszystkie respiratory są zajęte