Galeria Młociny

i

Autor: Materiały prasowe Galeria Młociny

#WarsztatyKawowe z Etno Cafe i dobre uczynki w Galerii Młociny!

2022-02-04 8:03

Galeria Młociny wspólnie z Etno Cafe również w tym roku przygotowały dla miłośników kawy cykl #WarsztatówKawowych, w ramach których jeden z najpopularniejszych polskich baristów – Karol Przesmycki, 10 lutego w Hali Hutnik zaprezentuje zainteresowanym najlepsze domowe sposoby parzenia kawy. Ponadto już 12 lutego w centrum handlowym zagości autobus krwiodawstwa, w którym chętni będą mogli odda krew oraz osocze dla potrzebujących.

Jak się okazuje, warsztaty kawowe z Etno Cafe to stały punkt w repertuarze wydarzeń Galerii Młociny również w tym roku. Cykl spotkań zaplanowany został na drugi czwartek każdego miesiąca. 10 lutego o godzinie 19:00 miłośnicy kawy będą mieli okazję, by nauczyć się, jak samodzielnie przygotować swój ulubiony, poranny napój domowym sposobem, a także poznać wszystkie sekrety związane z jego parzeniem. W ramach syklu warsztatów z Etno Cafe o tajemnicach pysznej kawy opowie Karol Przesmycki – jeden z najlepszych trenerów baristów w Polsce. Około półtoragodzinne spotkanie poprowadzone będzie w formie wykładu. Nie zabraknie także wspólnego smakowania osiągniętych, przepysznych rezultatów.

WYWIADÓWKA - JELONEK

A gdy wyszlifujemy już swoje umiejętności baristy… czas na dobry uczynek! 12 lutego od godziny 10:00 do 15:00 na placu przy głównym wejściu do centrum handlowego pojawi się krwiobus, czyli mobilny pojazd, w którym zainteresowani będą mieli możliwość oddania krwi oraz osocza. Po pomyślnym przejściu wstępnego wywiadu krwiodawca otrzyma szansę kontynuowania standardowych procedur związanych z kwalifikacją. Obecny na miejscu personel medyczny oraz wolontariusze udzielą szczegółowych informacji na temat całego procesu, a także chętnie odpowiedzą na wszystkie pytania. Należy pamiętać, że nie każdy, pomimo chęci, będzie mógł zostać dawcą, a zainteresowani powinni spełniać odpowiednie warunki. Cały proces zostanie przeprowadzony z zachowaniem szczególnych zasad bezpieczeństwa, osoby, które zrobią dobry uczynek, w ramach prezentu otrzymają od galerii vouchery do strefy gastronomicznej Spotkania i Dania.