Uniwersytet Warszawski

i

Autor: Ewa Sas

Warszawskie akademiki tylko dla zaszczepionych studentów? Sprawdziliśmy

2021-07-29 20:19

Niedawno media obiegła informacja o tym, że Uniwersytet Śląski będzie przyjmował do murów swoich akademików jedynie zaszczepionych studentów. Sprawdziliśmy, czy warszawskie uczelnie również mają takie zamiary.

Otwarcie Mistrzostw Świata w Akrobacji Szybowcowej w Lesznie

UW: szczepienia są dobrowolne

Przedstawiciele Uniwersytetu Warszawskiego zaznaczają, że szczepienia są dobrowolne i nie można od nikogo wymagać zaszczepienia.

- Każdy student, niezależnie od tego czy jest zaszczepiony, może się starać o miejsce w domu studenta - mówi Anna Modzelewska, rzeczniczka UW - W trakcie rozpatrywania wniosków brany jest pod uwagę dochód na osobę w rodzinie studenta, odległość od miejsca zamieszkania oraz inne kryteria, jak np. stypendium rektora czy wcześniejsze zamieszkiwanie w domu studenckim.

Na początku maja 2021 roku na Uniwersytecie Warszawskim uruchomiony został Uniwersytecki Punkt Szczepień (UPSz) w budynku Biblioteki Uniwersyteckiej w Warszawie, w ramach wytycznych rządowych dla programu zakładowych punktów szczepień.Program przeznaczony był dla osób, które jeszcze nie zostały zaszczepione. Ze szczepień mogły korzystać różne grupy społeczności akademickiej UW, w tym: studenci, doktoranci oraz pracownicy i ich rodziny. Do szczepień w Uniwersyteckim Punkcie Szczepień zarejestrowało się 2257 osób.

Politechnika: bez obostrzeń ale nie bez obaw

Obostrzeń dla niezaszczepionych nie planuje też Politechnika Warszawska. - Z uwagą i pewnym niepokojem przyglądamy się sytuacji epidemiologicznej. Również temu, że poziom wyszczepienia wśród młodych jest bardzo niski - przyznaje Krzysztof Szymański z Politechniki Warszawskiej - Mamy nadzieję, że kolejna fala pandemii nie będzie od nas wymagała wprowadzenia dodatkowych obostrzeń.

Władze politechniki nie wykluczają też, że pojawią się odgórnie nałożone restrykcje, którym jako uczelnia państwowa będą musieli się poddać.

Quiz. Najważniejsze wydarzenia w Polsce po 2000 roku. Pamiętasz je?

Pytanie 1 z 15
Papież Jan Paweł II zmarł w 2005 roku. Pamiętasz w jaki dzień?

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Źródło: Warszawskie akademiki tylko dla zaszczepionych studentów? Sprawdziliśmy!