Drużyna Warsaw Sirens rekrutuje

i

Autor: materiały archiwalne Warsaw Sirens

Syrena plus size i i przed 40-tką? W Warszawie to możliwe!

2021-12-30 8:37

Nieważne, czy masz lat 16 czy 40, czy ważysz 45 czy 100 kg - i tak możesz zostać syreną! A dokładnie dołączyć do Warsaw Sirens, czyli pierwszego kobiecego zespołu amerykańskiego futbolu w Polsce. Trening rekrutacyjny już 9 stycznia.

Cienie i blaski social mediów - wpływ na zdrowie fizyczne i psychiczne

Syreną być...

Syreną może być każda z nas i to dosłownie. Bo nie liczą się wygląd czy waga, a dobre chęci! - Szukamy wszystkich chętnych dziewczyn. Limit wieku to 16 - 40 lat. Przyjmujemy dziewczyny o każdej gramaturze czy posturze. W futbolu amerykańskim każda dziewczyna się przyda - mówi Agnieszka Tomczyk z Warsaw Sirens i dodaje, że wcale nie trzeba być wysportowaną atletką, a futbol amerykański doskonale sprawdza się jako dziedzina na rozpoczęcie swojej przygody ze sportem - Ruszasz się i ćwiczysz, ale twój wygląd jest tutaj plusem, a nie minusem!

Futbol amerykański większości z nas kojarzy się z brązową piłką w kształcie jajka, a zawodnicy są ubrani w duże stroje z kaskami. W trakcie meczu należy bronić i zdobywać punkty. Celem jest zdobycie przyłożenia, czyli przebiegnięcie albo złapanie piłki na drugim końcu boiska. - Wydaje się, że to żaden problem przebiec 10 jardów (nieco ponad 9 metrów, przyp.red.) z piłką. Otóż jeśli stoi naprzeciwko Ciebie drużyna, która jest Cię w stanie powstrzymać, to 10 jardów nie jest takie łatwe! - przyznaje Agnieszka.

Polska drużyna w czeskiej lidze

Warsaw Sirens jest pierwszą polską kobiecą drużyną w tym sporcie. Od 3 lat zespół gra w lidze czeskiej. - Dziewczyny z Czech do nas przyjeżdżają, a my jeździmy do Brna lub do Pragi czy innych miast w Czechach - mówi Agnieszka - Połowa meczów odbywa się u nas w Warszawie, zazwyczaj w niedziele. Mecz futbolu jest zazwyczaj bardzo długi, trwa jakieś 3 godziny. Ale to pasjonujący sport, całkowicie inny od tego, co znamy!

Historia Warsaw Sirens sięga 2012 roku. Drużynę założyły partnerki, siostry i żony zawodników polskich zespołów futbolu amerykańskiego! - Oglądając to, jak grają ich chłopaki, synowie czy bracia, też chciały zacząć grać w futbol i tak powstał ten zespół! - mówi zawodniczka Warsaw Sirens.

Rozpoczynając grę w Warsaw Sirens nie trzeba się wstydzić ani zadyszki ani postury. Jest to natomiast doskonała okazja do poznania nowych osób - Ta drużynowość sprawia, że wszystkie jesteśmy dla siebie jak siostry. Bycie syreną sprawia, że nigdy nie będziesz sama - mówi Agnieszka Tomczyk.

Trening otwarty Warsaw Sirens już 9 stycznia o godz. 17 na boisku przy Białowieskiej 22.

QUIZ: Największe dramy 2021 roku

Pytanie 1 z 12
Pewna gwiazda napisała na Twitterze, że nie zamierza się szczepić przeciwko COVID-19, ponieważ kolega jej kuzyna został po szczepieniu impotentem. Tę informację zdementował minister zdrowia kraju, w którym rzekomy mężczyzna mieszka. O kim mowa?

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Źródło: Syrena plus size i przed 40-tką? W Warszawie to możliwe!