Volkswagen odmówił policji śledzenia skradzionego samochodu z małym dzieckiem w środku. Powód wręcz idiotyczny

i

Autor: PIxabay

Volkswagen odmówił policji śledzenia skradzionego samochodu z małym dzieckiem w środku. Powód wręcz idiotyczny

2023-03-01 13:11

Mężczyzna zaatakował 34-letnią kobietę w ciąży i ukradł jej samochód. Odjeżdżając zabrał ze sobą siedzące na tylnym siedzeniu dwuletnie dziecko. Możemy sobie jedynie wyobrazić co czuła matka. Natychmiast zadzwoniła po pomoc, policja chcąc ścigać przestępcę zwróciła się do należącego do Volkswagena serwisu Car-Net i odbiła się od ściany.

Wypożyczalnia pojazdów odmówiła przekazania policji danych GPS, które pozwoliłyby natychmiast wyśledzić uciekiniera. Tłumaczyli się tym, że poszkodowana nie przedłużyła subskrypcji na korzystanie z nawigacji. Chodziło o opłatę w wysokości 150 dolarów. Ostatecznie udało się zorganizować pieniądze, które wpłaciła osoba z rodziny poszkodowanej. O jednak przedłużyło się na opóźnienie, które w rozmowie z Chicago Tribune jeden z policjantów uczestniczących w akcji określił jako "16 minut piekła".

Informacje dostarczone z takim opóźnieniem przez VW okazały się niezbyt użyteczne, ale na szczęście dziecko zostało odnalezione. Przestępca pozostawił je na jednym z parkingów i bardzo szybko jedna z osób postronnych powiadomiła policję o 2-latku bez opieki. Samochód zlokalizowano niewiele później, został porzucony przez przestępcę.

Volkswagen wydał już w tej sprawie oficjalne oświadczenie, w którym winę przerzuca na podwykonawcę realizującego usługi Car-Net. Przekonuje, że zachował się on niezgodnie z wytycznymi firmy i gdyby tego nie zaniedbał, kryzys rozwiązano by znacznie wcześniej.

Sprawa ta niestety jest kolejnym przykrym kamyczkiem w ogródku Volkswagena. Niedawno klienci Car-Net pozostali zupełnie bez wsparcia sieci, gdyż okazało się, że usługa realizowana była w standardzie 3G i nie obsługiwała powszechnego dziś 4G. Dodatkowo w 2021 doszło do wycieku wrażliwych informacji na temat ponad 3 milionów klientów usługi.

Myslovitz dla Eski Rock!