NIEBEZPIECZNY pierwiastek wykryty w WIEDŹMIŃSKICH MEDALIONACH! Masz taki?

i

Autor: pixabay.com Zdjęcie poglądowe - Wiedźmin praca fanowska. Pixabay

UOKiK wykrył NIEBEZPIECZNY pierwiastek wykryty w WIEDŹMIŃSKICH MEDALIONACH! [TYLKO U NAS]

2021-09-09 9:22

Niebezpieczny pierwiastek wykryty w WIEDŹMIŃSKICH MEDALIONACH! Wiedźmin podbija serca ludzi na całym świecie. Kolejny sezon popularnego serialu Netflixa przed nami, a wciąż głośno jest o kolejnych produktach ze świata - komiksach, grach, figurkach. Jednymi z najpopularniejszych gadżetów są wiedźmińskie medaliony. UOKiK otrzymał notyfikację dotyczącą przekroczonego dozwolonego stężenia niebezpiecznego pierwiastka w tych, które sprzedaje popularna firma!

UOKiK wykrył niebezpieczny pierwiastek w WIEDŹMIŃSKICH MEDALIONACH! W produktach popularnej firmy przekroczone zostało dozwolone stężenie kadmu. Te medaliony wiedźmińskie od lat znajdują się na polskim rynku i noszą je niemal wszyscy fani książek Andrzeja Sapkowskiego, jak również gier stworzonych na podstawie serii. Medalion Szkoły Wilka nosił na szyi Geralt z Rivii. Była to nie tylko oznaka przynależności do wiedźmińskiego cechu. Medalion Wiedźmina miał za zadanie wykrywać nawet na dużą odległość magię oraz niebezpieczne potwory. Chociaż te medaliony, które dostępne są na rynku nie drgają ostrzegawczo, to łudząco przypominają wilczy łeb, który dobrze znamy między innymi z gry Wiedźmin III: Dziki Gon.

Sprawą przekroczenia dopuszczalnej ilości kadmu w medalionach zajmie się Inspekcja Handlowa. ESKA otrzymała od UOKiKu następującą informację:

TOP 3 samochody polskiej policji | ESKA XD - Prosto z salonu #30

UOKiK w ramach Systemu wczesnego ostrzegania o niebezpiecznych produktach nieżywnościowych RAPEX otrzymał notyfikację dotyczącą przekroczonego dozwolonego stężenia kadmu w wiedźmińskich medalionach. Inspekcja Handlowa podejmie działania kontrolne w celu sprawdzenia tego produktu

Kadm przekroczony w wiedźmińskich medalionach - czy jest niebezpieczny dla zdrowia?

Kadm to pierwiastek chemiczny z grupy metali przejściowych układu okresowego. Zatrucie kadmem może prowadzić do uszkodzenia nerek, wątroby, płuc, trzustki czy jąder, bo właśnie tam najczęściej gromadzi się w naszym organiźmie. Do najczęstszych objawów zatrucia należą:

  • gorączka
  • nudności
  • osłabienie

Przez wiele miesięcy zatrucie nie daje żadnych zauważalnych objawów jednak długotrwałe może prowadzić do śmierci!

Źródło: UOKiK wykrył NIEBEZPIECZNY pierwiastek w WIEDŹMIŃSKICH MEDALIONACH! [TYLKO U NAS]