Puławska

i

Autor: GDDKiA Warszawa

Ulica Puławska zmieniła się w wąskie gardło na wylocie z Warszawy

2021-10-21 20:18

Drogowcy weszli na ulicę Puławską. Mają wyremontować 350-metrowy odcinek między ulicami Energetyczną i Okulickiego. Prace w tym miejscu prowadzone będą przez niemal rok. Docelowo ulica na tym odcinku ma mieć po trzy pasy w każdym kierunku.

NAJBARDZIEJ NIEBEZPIECZNE drogi w Polsce | ESKA XD - Prosto z salonu #34

Najpierw wężej, później szerzej

Do tej pory Puławska miała po dwa pasy w każdym kierunku. Po remoncie to ma się zmienić. - W ramach przebudowy odcinka DK 79 na odcinku 350 metrów droga zostanie poszerzona do trzech pasów, wybudowane zostaną chodniki, ścieżki rowerowe. Przebudowana zostanie istniejąca droga serwisowa, elektroenergetyka, oświetlenie oraz system odwodnienia - mówi Małgorzata Tarnowska z Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

Jednak, żeby docelowo poszerzyć ulice, najpierw trzeba ją zwęzić. I wprowadzić pewne ograniczenia. - Wdrożyliśmy zmiany w organizacji ruchu pomiędzy skrzyżowaniami Puławskiej z Energetyczną i Okulickiego. Zamknięta jest jezdnia w kierunku Warszawy, a ruch obustronny odbywa się jezdnią w kierunku Góry Kalwarii - mówi Tarnowska. Na odcinku obowiązuje też ograniczenie prędkości do 50 km/h, a miejscami do 40 km/h.

Zamrożenie prac na czas mrozów

Obecna organizacja ruchu ma potrwać do grudnia. Później drogowcy ogłoszą kolejne zmiany i tak będzie do trzeciego kwartału 2022 roku. Najbardziej kontrowersyjna wydaje się jednak zimowa przerwa. - Do czasu realizacji inwestycji nie wliczamy przerw zimowych od 16 grudnia do 15 marca - mówi rzeczniczka warszawskiej GDDKiA.

Wykonawcą inwestycji jest firma Strabag. Umowa opiewa na niemal 9 mln zł.

Rekordy budowlane

Pytanie 1 z 10
Najwyższy budynek w Europie? Nie mylić z najwyższym budynkiem w UE, którym jest warszawski Varso Tower (310 m). Chodzi o Lakhta Center (Łachta Centr) w Peteresburgu (Rosja), czyli siedzibę Gazpromu. Jak wysoki jest wieżowiec Lakhta Center?
Wieżowiec Lakhta Center

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Źródło: Ulica Puławska zmieniła się w wąskie gardło na wylocie z Warszawy