Nie żyją prof. Tadeusz Łapiński i jego żona

i

Autor: Wojciech Więcko / Uniwersytet Medyczny w Białymstoku Nie żyją prof. Tadeusz Łapiński i jego żona

Tragiczny wypadek w Zajeziercach. Nie żyją prof. Tadeusz Łapiński i jego żona

2021-06-04 11:50

W tragicznym wypadku zginęli znany białostocki prof. dr hab. z USK w Białymstoku Tadeusz Łapiński i jego żona, dr Małgorzata Michalewicz, pielęgniarka na oddziale covidowym w Białymstoku. Według doniesień wcześniej profesor usiłował ratować swoją żonę, prowadząc reanimację przed przybyciem służb.

Prokuratura Rejonowa w Białymstoku czeka na wyniki sekcji zwłok dwóch osób, które znaleziono martwe na prywatnej posesji we wsi Zajezierce k. Zabłudowa (Podlaskie). Wstępna opinia zakładu medycyny sądowej powinna być znana na początku przyszłego tygodnia. Jak się okazało, tragicznie zmarli to małżeństwo: prof. dr hab. Tadeusz Łapiński z Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Białymstoku oraz jego żona dr Małgorzata Michalewicz, która była pielęgniarką na oddziale covidowym.

W czwartek policja podała, że zmarli to kobieta i mężczyzna w wieku 53 i 63 lata, a zwłoki znaleziono w środę wieczór. Z nieoficjalnych informacji podawanych w mediach wynikało, że do służb zadzwonił mężczyzna, który miał udzielać pierwszej pomocy swojej żonie. Po przyjeździe służb medycznych na miejsce okazało się, że nie żyją dwie osoby.

Śledztwo prowadzi Prokuratura Rejonowa w Białymstoku. Jak powiedział w piątek PAP jej szef Karol Radziwonowicz, kluczowe dla kolejnych czynności są wyniki sekcji zwłok zmarłych. Mają być znane na początku przyszłego tygodnia.

Raport z Anteny 02.06

Zajezierce. Nie żyją prof. Tadeusz Łapiński i jego żona dr Małgorzata Michalewicz

Uniwersytet Medyczny w Białymstoku poinformował, że zmarli to prof. Tadeusz Wojciech Łapiński i jego żona dr Małgorzata Michalewicz.

- Z głębokim żalem zawiadamiam, że w dniu 2 czerwca br. zmarli tragicznie prof. dr hab. Tadeusz Wojciech Łapiński i jego żona dr Małgorzata Michalewicz, wieloletni pracownik Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego, przedstawicielka Naczelnej Rady Pielęgniarek i Położnych. Pan Profesor był pracownikiem Kliniki Chorób Zakaźnych i Hepatologii, lekarzem, wieloletnim nauczycielem akademickim, absolwentem Wydziału Lekarskiego UMB w 1984 r. - poinformował na swojej stronie Uniwersytet Medyczny w Białymstoku.

(PAP)

Chcesz coś napisać na ten temat? Chętnie poznamy Twoją opinię! Podziel się nią z nami w komentarzu niżej!

Źródło: Tragiczny wypadek w Zajeziercach. Nie żyją prof. Tadeusz Łapiński i jego żona