Pilne

i

Autor: Materiały prasowe

Tragedia u wybrzeża Tunezji. Zatonęła łódź z 127 osobami. 43 nadal poszukiwane

2021-07-03 15:26

Tragedia u wybrzeża Tunezji! Co najmniej 43 osób zaginęło po zatonięciu łodzi u wybrzeża Tunezji - poinformowała w sobotę organizacja Czerwonego Półksiężyca. Łódź transportowała 127 migrantów, 84 udało się uratować. Ministerstwo obrony Tunezji poinformowało, że uratowani rozbitkowie, to "nielegalni migranci różnych narodowości"

Dyrektor lokalnego oddziału Czerwonego Półksiężyca Mongi Slim poinformował, że do zatonięcia doszło w nocy z piątku na sobotę. Według zeznań uratowanych rozbitków, łódź odpłynęła z wybrzeża miasta Zuwara na północnym zachodzie Libii "w noc z 28 na 29 czerwca", mając na celu dotarcie do Europy. Na pokładzie miało znajdować się 127 osób. Jak podaje PAP 84 udało się uratować. Nadal poszukiwane są pozostałe 43 osoby.

CZYTAJ TAKŻE: Potężna lawina błotna zmiotła domy z powierzchni ziemi. Nie żyje kilkanaście osób!

Ministerstwo: uratowani rozbitkowie, to "nielegalni migranci różnych narodowości"

Ministerstwo obrony Tunezji poinformowało, że uratowani rozbitkowie, to "nielegalni migranci różnych narodowości", w tym z Bangladeszu, Sudanu, Erytrei, Egiptu i Czadu. Resort dodał, że są to osoby w wieku pomiędzy 3 a 40 lat. Ministerstwo nie potwierdziło liczby osób zaginionych.

Pan Tomasz przeżył zderzenie z pociągiem

Znaki zodiaku i ich cechy charakteru. Potrafisz je dopasować?

Pytanie 1 z 12
Jest aktywny, cechuje go agresja i wola przywództwa
Źródło: Tragedia u wybrzeża Tunezji. Zatonęła łódź z 127 osobami. 43 nadal poszukiwane