złoty medal

i

Autor: Zdjęcie autorstwa Nataliya Vaitkevich z Pexels

Tokio 2021. Ogromny skandal. Zawodniczka dostanie NOWY MEDAL olimpijski! Nie uwierzycie, co stało się z poprzednim

2021-08-12 9:24

Niewinny - wydawałoby się - gest spowodował wybuch prawdziwego skandalu. Władze japońskiego miasta Nagoja otrzymały tysiące skarg na zachowanie burmistrza, który na spotkaniu z softbalistką Miu Goto ugryzł jej złoty medal olimpijski. Zawodniczka otrzyma nowy medal – podała w czwartek agencja Kyodo, cytując anonimowe źródło.

Według tego źródła w procedurę wymiany medalu zaangażowany jest MKOl, Japoński Komitet Olimpijski i organizatorzy Igrzysk w Tokio, a sama softballistka wyraziła na to zgodę.

Decyzja zapadła w związku z falą krytyki pod adresem burmistrza Nagoi Takashiego Kawamury. W ubiegłym tygodniu, podczas spotkania z Goto, burmistrz kazał sobie założyć na szyję jej złoty medal, a następnie ugryzł go, pozorując częste zachowanie sportowców po dekoracji.

Według Kyodo urząd miasta Nagoja otrzymał w tej sprawie około 4 tys. skarg. Zachowanie burmistrza wywołało oburzenie między innymi wśród japońskich olimpijczyków.

„Widziałem nagranie i słyszałem stuknięcie jego zębów. O swój medal bardzo dbam, żeby się nie porysował. To niewiarygodne, że Goto zachowała spokój i się nie rozgniewała. Ja bym się rozpłakał” – napisał wtedy na Twitterze judoka Naohisa Takato, który zdobył złoto w kategorii 60 kg.

Kawamura bronił się, twierdząc, że ugryzienie medalu było z jego strony „wyrazem największego umiłowania” oraz podziwu dla jego zdobywczyni. Przeprosił jednak za „zbrukanie symbolu wieloletniej ciężkiej pracy”.

Koncern Toyota, właściciel drużyny softballowej, w której występuje Goto, ocenił działanie burmistrza jako „nieodpowiednie” i „godne ubolewania”. Tokijscy organizatorzy wielokrotnie żartobliwie przypominali na Twitterze gryzącym medale sportowcom, że "medale Tokio 2020 nie są jadalne”.

Grób rodziców Trzaskowskiego został okradziony?
Źródło: Tokio 2021. Ogromny skandal. Zawodniczka dostanie NOWY MEDAL olimpijski! Nie uwierzycie, co stało się z poprzednim