Warszawskie taksówki sprzedane: Kierowcy boją się o wypłaty! Zobacz zdjęcia z protestu

2021-08-30 19:55

Taksówkarze nie zgadzają się na sprzedaż Miejskiego Przedsiębiorstwa Taksówkowego firmie iTaxi. Dlatego dziś rano zebrali się na Błoniach Stadionu Narodowego na znak protestu. Boją się o swoje przyszłe wypłaty i warunki zatrudnienia. Są oburzeni, że nikt nie zapytał ich o zdanie przed sprzedażą przedsiębiorstwa.

Protest warszawskich taksówkarzy

Stołeczni taksówkarze są przeciwni sprzedaży Miejskiego Przedsiębiorstwa Taksówkowego firmie iTaxi. Dziś rano na znak protestu zebrali się na Błoniach Stadionu Narodowego. Jak mówią - obawiają się o swoją przyszłość i mniejsze zarobki.

ESKA XD #030 - FAME MMA 11, KOZACKA MIŁOŚĆ, SEKRETY PIŁKARZY

- Tyle lat wypracowaliśmy na tę firmę dużo pieniędzy. Żeby się rozwijała, działała. I po prostu znienacka sprzedali tę firmę razem z ludźmi. Nie pytając o naszą zgodę, nasze RODO, nasze dane osobowe, o wszystko - mówił jeden z taksówkarzy.

Który zakątek Polski powinieneś odwiedzić?

Pytanie 1 z 8
Wypoczynek planujesz...

MZA odpowiada taksówkarzom

Adam Stawicki, rzecznik Miejskich Zakładów Autobusowych, do których należy MPT tłumaczy, że sprzedaż przedsiębiorstwa była konieczna.

- Spółka MPT w momencie przejęcia była w złej sytuacji finansowej, dlatego zarząd Miejskich Zakładów Autobusowych podjął działania restrukturyzacyjne, co zmniejszyło rozmiar deficytu, ale nie mogło zlikwidować go całkowicie. W tej sytuacji najlepszym rozwiązaniem dla taksówkarzy zrzeszonych w MPT było dołączenie do większego partnera - mówi Adam Stawicki.

MZA zapewnia, że zgodnie z zawartą umową warunki pracy dla taksówkarzy się nie pogorszą.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Źródło: Warszawskie taksówki sprzedane: Kierowcy boją się o wypłaty! Zobacz zdjęcia z protestu