Tak dla rodziny, nie dla gender - burzliwa dyskusja w sejmie nad projektem Ordo Iuris

i

Autor: Canva.com Tak dla rodziny, nie dla gender - burzliwa dyskusja w sejmie nad projektem Ordo Iuris

Tak dla rodziny, nie dla gender - burzliwa dyskusja w sejmie nad projektem Ordo Iuris

2021-03-18 7:23

"Lewica to jest jednak stan umysłu i to mocno patologicznego." KONTRA "Czy państwo w ogóle wiecie, co to znaczy gender?". Te wypowiedzi padały w sejmie podczas burzliwej debaty nad projektem "Tak dla rodziny, nie dla gender". Propozycja autorstwa Ordo Iuris zakłada wypowiedzenie Konwencji stambulskiej oraz zastąpienie jej dokumentem "broniącym praw rodziny".

Tak dla rodziny, nie dla gender - burzliwa dyskusja w sejmie nad projektem Ordo Iuris. KO, Lewica oraz Polska 2050 chcą odrzucenia projektu. Dalszych prac nad nim chce PiS, za wypowiedzeniem konwencji jest Konfederacja, a Koalicja Polska daje swym posłom "wolną rękę".

- Jak można mówi 'tak dla rodziny', a jednocześnie dawać przyzwolenie na to, by w rodzinach krzywdzone były kobiety i dzieci, bo do tego zmierza ten projekt. Gdzie tu sens? Gdzie logika? Gdzie przyzwoitość? - mówiła Wanda Nowicka z Lewicy.

- Lewica to jest jednak stan umysłu i to mocno patologicznego - padły słowa Piotra Uścińskiego z PiS.

W związku ze zgłoszonymi w debacie wnioskami Sejm w głosowaniach, zapewne 30 marca, rozstrzygnie, czy projekt trafi do dalszych prac w komisji.

Grób Kacpra, który zatonął pod lodem
Sonda
Czy 500 plus w czasach koronawirusa powinno być zlikwidowane?
Źródło: Tak dla rodziny, nie dla gender - burzliwa dyskusja w sejmie nad projektem Ordo Iuris