Defilada wojskowa w Warszawie

i

Autor: Kancelaria Premiera flickr.com Defilada wojskowa w Warszawie

Święto Wojska Polskiego 2021: DEFILADA - czy będzie przemarsz wojska w Warszawie 15.08?

2021-08-12 15:40

W niedzielę, 15 sierpnia, obchodzimy Święto Wojska Polskiego. Największe uroczystości zaplanowano w stolicy. Czy tego dnia odbędzie się defilada wojskowa w Warszawie? Odpowiedź na to pytanie znajdziecie w naszym artykule.

Święto Wojska Polskiego 2021 - czy będzie defilada wojskowa w Warszawie? Takie pytanie może sobie zadawać wiele osób mieszkających w stolicy. Uroczyste defilady, podczas których prezentowane są historyczne i współczesne polskie formacje wojskowe, oraz sprzęt armii, to stały punkt obchodów święta ustanowionego na pamiątkę Cudu nad Wisłą. W tym roku obchodzimy 101. rocznicę zwycięstwa w Bitwie Warszawskiej 1920. Była to jedna z najważniejszych bitew w historii Europy. Polskie wojska zahamowały wtedy marsz Armii Czerwonej na zachód. Największe uroczystości rocznicowe są organizowane każdego roku w Warszawie. Mieszkańcy i mieszkanki stolicy przyzwyczaili się do defilady wojskowej 15 sierpnia. Czy zobaczą ją też w 2021? Odpowiedź na to pytanie znajdziecie w dalszej części artykułu.

Prawdziwy grób Klossa. Pierwowzory literackie i filmowe. Niezapomniani

Święto Wojska Polskiego 2021 - czy będzie defilada w rocznicę Cudu nad Wisłą?

15 sierpnia każdego roku odbywała się w Warszawie defilada wojskowa. Mieszkańcy i mieszkanki oglądali przemarsz polskich jednostek wojskowych i pokaz sprzętu, w tym czołgów, samolotów i śmigłowców. Podczas defilady prezentowały się też grupy rekonstrukcyjne.

W tym roku nie będzie można jednak zobaczyć defilady wojskowej. Ze względu na pandemię koronawirusa, zapadła decyzja o nieorganizowaniu uroczystego przemarszu wojsk 15 sierpnia 2021. O decyzji informowało MON. Nie oznacza to jednak, że nie będzie można obejrzeć wojskowego wyposażenia. W Warszawie odbędą się trzy pikniki wojskowe, podczas których zobaczymy, jak wygląda sprzęt armii i praca żołnierzy. Pikniki wojskowe 15 sierpnia w Warszawie odbędą się przy Muzeum Wojska Polskiego, na Placu Piłsudskiego, oraz pod stadionem PGE Narodowy.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Źródło: Święto Wojska Polskiego 2021: DEFILADA - czy będzie przemarsz wojska w Warszawie 15.08?