Strażacy dostarczają butle z tlenem do szpitala Praskiego

i

Autor: fot. straż pożarna Strażacy dostarczają butle z tlenem do szpitala Praskiego

Strażacy wożą tlen do szpitala Praskiego! "Instalacja nie wytrzymuje"

2021-12-17 19:36

Od kilku tygodni instalacja tlenowa w placówce nie wytrzymuje natężenia. Tylko w grudniu straż pożarna interweniowała w szpitalu blisko 100 razy. Urządzenie nie jest przeznaczone dla 270 pacjentów, jak tego wymaga decyzja ministerstwa zdrowia. Dlatego miasto od niej się odwołało.

Gorąca 20 Radia ESKA – notowanie 17.12.2021

Szpital Praski ​z przeciążoną instalację tlenową!

Sytuacja epidemiczna w Warszawie nie jest dobra. Miejskie szpitale są przepełnione. Brakuje lekarzy, leków i tlenu. Tylko w grudniu strażacy interweniowali w Szpitalu Praskim blisko 100 razy, bo instalacja tlenowa jest przeznaczona dla 120 pacjentów, a w szpitalu tlenu wymaga 180 osób. Sytuacja od kilku tygodni jest krytyczna.

- W szpitalu mamy podpiętych do tlenu czasem nawet 190 pacjentów. Wtedy ta instalacja nie jest w stanie sobie sama poradzić. Wtedy pomaga nam straż pożarna. Instalacja jest odladzana - mówi wiceprezydent Warszawy Renata Kaznowska.

Wojewoda: pomagamy, jak możemy

Zgodnie z decyzją Ministerstwa Zdrowia Szpital Praski ma przyjmować 270 pacjentów z koronawirusem. Miasto się od tej decyzji odwołało, bo nie jest w stanie obsłużyć tylu pacjentów. Wojewoda o problemie wie. Odpowiedzi od resortu zdrowia na swój wniosek miasto jeszcze nie dostało. - Wojewoda udzielił natychmiastowego wsparcia placówce. Niezwłocznie uruchomiono bank tlenu, z którego przekazano szpitalowi 40 butli z tlenem. Prezes szpitala poinformował nas, że bezpieczeństwo pacjentów nie jest zagrożone. W szpitalu na bieżąco monitorowane jest zużycie tlenu - mówi rzecznik wojewody Ewa Filipowicz.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Czytaj także: Zdalne nauczanie? Nie na UKSW! Studenci protestują

QUIZ. Tych słów nie zna nikt! Trzeba być geniuszem, żeby rozwiązać ten test

Pytanie 1 z 15
Finisaż to:
Źródło: Strażacy wożą tlen do szpitala Praskiego! "Instalacja nie wytrzymuje"