Strajk przedsiębiorców w Warszawie 10.04.2021 - Gdzie i o której protesty? [UTRUDNIENIA]

i

Autor: Filip Bramorski flickr.com Plac Piłsudskiego

Strajk przedsiębiorców w Warszawie 10.04.2021 - Gdzie i o której protesty? [UTRUDNIENIA]

2021-04-09 10:00

Przedstawiciele Strajku Przedsiębiorców planują protesty w jedenastą rocznicę katastrofy smoleńskiej. W ramach akcji zgłoszono kilka demonstracji! Dowiedzcie się, gdzie i o której odbędą się protesty, oraz czy Warszawiacy powinni się spodziewać utrudnień.

Strajk przedsiębiorców w Warszawie zaplanowano na 10.04.2021. Wybór daty jest nieprzypadkowy. Tego dnia w Stolicy odbywają się uroczystości związane z jedenastą rocznicą katastrofy smoleńskiej. Osoby zaangażowane w organizowanie strajku przedsiębiorców chcą w ten sposób zwrócić uwagę na fatalną sytuację, w której znaleźli się na skutek pandemii koronawirusa. By minimalizować liczbę zakażeń wprowadzono obostrzenia i nowe ograniczenia dla przedsiębiorstw. W efekcie wiele osób prowadzących własny biznes znalazło się na skraju bankructwa. Zamknięcie sklepów i lokali usługowych w związku z kolejnymi lockdownami sprawiło, że setki osób musiało też zamknąć lub zawiesić swoją działalność. Przedsiębiorcy zarzucają władzom brak działań, które wspierałyby biznes w tym trudnym czasie. Protestujący chcą sparaliżować rocznicowe obchody. W związku z tym możliwe są utrudnienia 10.04 w Warszawie. Warto już teraz sprawdzić, gdzie i o której odbędą się demonstracje przedsiębiorców.

COVID-19 - poród w czasie pandemii, prawa rodziców, kwarantanna

8 demonstracji 10.04 - gdzie się odbędą?

Obchody jedenastej rocznicy katastrofy smoleńskiej odbywać się będą w reżimie sanitarnym. Planowane są dwie msze i składanie wieńców pod pomnikami ku czci ofiar przez delegacje rządowe w okrojonym składzie. Tak skromne obchody to wymóg nowych zasad bezpieczeństwa, które regulują między innymi kwestie ilości osób podczas zgromadzeń publicznych. Te same zasady obowiązują też protest przedsiębiorców. Niemożliwe było zorganizowanie jednej dużej manifestacji na pl. Piłsudskiego, pod Pomnikiem Smoleńskim. Strajkujący zgłosili więc kilka mniejszych. W Urzędzie m.st. Warszawy zarejestrowano 8 demonstracji - do maksymalnie 5 osób. 6 z nich przygotowywanych jest w ramach protestu przedsiębiorców. Z postu zamieszczonego przez Pawła Tanajno wynika, że małe grupy protestujących zbiorą się w tych miejscach:

  • Pod pomnikiem Józefa Piłsudskiego
  • U zbiegu ulic Ferdynanda Focha i Królewskiej
  • Na skrzyżowaniu ulic ulic Ferdynanda Focha, Ossolińskich i Wierzbowej
  • Na ulicy Wierzbowej na wysokości biurowca Matropolitan
  • W Ogrodzie Saskim
  • Na ulicy Królewskiej pod placem Stanisława Małachowskiego

Kierowcy powinni się spodziewać dużych utrudnień w tym rejonie. Najprawdopodobniej będą tam też wysłane większe siły policji.

O której protest przedsiębiorców w Warszawie?

Demonstracje przedsiębiorców uzależnione będą od czasu trwania uroczystości rocznicy katastrofy smoleńskiej. Te zaczynają się od 8:00 mszą święta w kościele seminaryjnym na Krakowskim Przedmieściu w Warszawie. Następnie delegacje rządowe mają się zjawiać pod Pomnikiem Smoleńskim na pl. Piłsudskiego. Można więc przypuszczać, że protesty zaczną się rano i potrwają co najmniej do południa.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Źródło: Strajk przedsiębiorców w Warszawie 10.04.2021 - Gdzie i o której protesty? [UTRUDNIENIA]