Strajk kobiet 17.03.2021: Protest przeciwko wypowiedzeniu Konwencji Stambulskiej [UTRUDNIENIA]

2021-03-17 16:20

Strajk kobiet 17.03.2021. W środę kobiety wyszły na ulice Warszawy, by protestować przeciwko wypowiedzeniu Konwencji Stambulskiej. Ok. 18.30 w Sejmie odbędzie się pierwsze czytanie projektu ustawy „Tak dla rodziny, nie dla gender". Gdzie odbywa się protest?

Aktualizacja, godz 19.15

Rozpoczął się kolejny protest. Tym razem przed Sejmem. Znajduje się tu zdecydowanie więcej osób niż po godzinie 16 przed Ministerstwem Sprawiedliwości. Kilkadziesiąt osób usiadło na ul. Wiejskiej przed budynkiem Sejmu. Na miejscu cały czas jest policja.

W Warszawie trwa protest przeciwko wypowiedzeniu Konwencji Stambulskiej. Na miejscu jest kilkadziesiąt osób. Na protest reagują policjanci, którzy apelują o rozejście się. Jak zaznaczają uczestnicy protestu, policjanci mają przy sobie paralizatory. Protest odbywa się przed ministerstwem Sprawiedliwości.

Na ogrodzeniu ministerstwa znajdują się banery m.in. z napisem "Macie naszą krew na rękach". Budynku pilnują funkcjonariuszepolicji. Część osób została wylegitymowana.

Możliwe, że protest przeniesie się przed Sejm. - Dziś, 17 marca, posiedzenie Sejmu. Ok. 18.30 pierwsze czytanie projektu ustawy „Tak dla rodziny, nie dla gender". Jeśli ktoś się nie wczytał: to propozycja jak chore marzenie sadysty o tym, żeby bezkarnie móc spuścić kobiecie porządny wpierdol. Tym właśnie się zajmą posłowie i posłanki - poinformował Ogólnopolski Strajk Kobiet.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Źródło: Strajk kobiet 17.03.2021: Protest przeciwko wypowiedzeniu Konwencji Stambulskiej [UTRUDNIENIA]