Klub SPATiF

i

Autor: Google Klub SPATiF

SPATiF tylko dla zaszczepionych - "chcemy czuć się możliwie jak najbezpieczniej"

2021-12-02 13:21

Od 1. grudnia do warszawskiego Klubu SPATiF wejdą tylko osoby zaszczepione, posiadające negatywny test na koronawirusa lub ozdrowieńcy. Kultowy stołeczny lokal w ten sposób chce dbać o bezpieczeństwo pracowników i klientów. Więcej na ten temat w artykule.

Klub SPATiF przy Alejach Ujazdowskich 45 to jeden z najbardziej rozpoznawalnych warszawskich lokali. W tym miejscu regularnie odbywają się koncerty i imprezy taneczne, które przyciągają tłumy ludzi. Od środy, 1. grudnia z kolejki przed wejściem wypadają jednak wszyscy ci, którzy nie przedstawią certyfikatu szczepienia, negatywnego wyniku testu na koronawirusa lub zaświadczenia o przebyciu COVID-19. Klub wprowadził zasadę "tylko dla zaszczepionych" i tym samym stał się kolejnym stosującym tego typu ograniczenie miejscem na mapie Warszawy. Wcześniej zdecydowała się na to restauracja Der Elefant, o czym pisaliśmy tutaj. Jak Klub SPATiF motywuje swoją decyzję? O tym w dalszej części artykułu.

Agresja za maseczkę pod brodą w Lesznie

Rok temu już właściwie przestaliśmy istnieć. Od tego czasu niewiele zmieniło się na lepsze. Dla nas tym, co decydujące o naszym powrocie, po 14 miesiącach niebytu, jest masowe szczepienie przeciw Covid-19.

Obostrzenia dla dobra pracowników, klientów i samego lokalu

Polska zmaga się obecnie z czwartą falą koronawirusa i niemal codziennie notowane są rekordy zakażeń. Rząd wprowadził nowe obostrzenia, lecz przez trudność w ich egzekwowaniu wiele lokali i instytucji woli ustalać zasady na własną rękę. Decyzję Klubu SPATiF można więc zrozumieć. Post zamieszczamy poniżej.

"Rok temu już właściwie przestaliśmy istnieć"

Post informujący o wprowadzeni zasady pojawił się na Facebooku SPATiFu jeszcze przed 1. grudnia. W długim wpisie klub wyjaśnia swoje motywy. Przepraszamy za niedogodności z tym związane. Uznaliśmy jednak, że prawo do poczucia bezpieczeństwa stoi ponad wszystkimi innymi. Bezpieczeństwo naszych pracowników, bezpieczeństwo naszych gości i bezpieczeństwo całego Spatifu - czytamy na początku. W dalszej części klub przypomina, w jak trudnej sytuacji znalazł się w zeszłym roku, gdy przez pandemię wprowadzono surowe restrykcje, a wiele lokali zawiesiło funkcjonowanie.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Źródło: SPATiF tylko dla zaszczepionych - "chcemy czuć się możliwie jak najbezpieczniej"