Śmierć po intrwencji policji we Wrocławiu. Zwolniono jednego z funkcjonariuszy

i

Autor: policja.gov.pl Śmierć po intrwencji policji we Wrocławiu. Zwolniono jednego z funkcjonariuszy

Śmierć po intrwencji policji we Wrocławiu. Zwolniono jednego z funkcjonariuszy

2021-09-10 19:38

Policjant z Wrocławia zwolniony. Chodzi o śmierć 25-latka z Ukrainy. Wobec trzech innych funkcjonariuszy jest prowadzone postępowanie dyscyplinarne. Oddzielne dochodzenie prowadzi też Prokuratura Okręgowa w Świdnicy.

- Komendant Wojewódzki Policji we Wrocławiu nadinsp. Dariusz Wesołowski z dniem 10 września 2021r. zwolnił ze służby jednego z policjantów biorących udział w interwencji we wrocławskim WROPON-ie w dniu 30 lipca 2021r. Niezależnie od powyższego Prokuratura Okręgowa w Świdnicy prowadzi śledztwo w przedmiotowej sprawie. Zwolnienie nastąpiło w trybie określonym w art. 41 ust. 2 pkt 5 Ustawy o Policji, tj. gdy wymaga tego ważny interes służby - informuje Zespół PrasowyKWP we Wrocławiu.

Czytaj także: Wrocław. Śmierć 29 - latka po interwencji policji. Sprawę bada prokuratura

Chodzi o śmierć 25-latka w izbie wytrzeźwień.Mężczyzna miał wracać do domu pijany po spotkaniu ze znajomymi. Kierowca autobusu wezwał do niego karetkę. Ratownicy zadecydowali jednak, że nie ma konieczności hospitalizacji, w związku z tym Dmytro trafił do Wrocławskiego Ośrodka Pomocy Osobom Nietrzeźwym. Jak podaje Gazeta Wyborcza, mężczyzna był przez policjantów rażony gazem, bity pałką i duszony - potwierdzają to nagrania z monitoringu. Funkcjonariusze twierdzą jednak, że 25-latek był agresywny.

Czytaj także: Zapad 2021: Ruszyły rosyjsko-białoruskie manewry [SZCZEGÓŁY]

- Komendant Wojewódzki Policji we Wrocławiu uznał, że zachodzą wątpliwości dotyczące spełniania przez funkcjonariusza ustawowych wymogów określonych w art. 25 ust. 1 Ustawy o Policji warunkujących możliwość pełnienia służby w Policji, jak również policjant sprzeniewierzył się zobowiązaniu określonemu w art. 27 ust. 1 Ustawy o Policji, tj. rocie ślubowania policjantów. Wobec trzech pozostałych funkcjonariuszy biorących udział w ww. interwencji prowadzone są postępowania dyscyplinarne, w tym wobec jednego wdrożona jest również procedura administracyjna zmierzająca do zwolnienia ze służby w Policji w trybie art. 41 ust. 2 pkt 5 Ustawy o Policji. ww. funkcjonariusze pozostają zawieszeni w czynnościach służbowych - dodaje Zespół Prasowy KWP we Wrocławiu.

Kazimierz S. wykonał ładunek wybuchowy i chciał wysadzić bankomat

QUIZ - Auta gwiazd. Wiesz, czym jeżdżą celebryci?

Pytanie 1 z 10
To zdecydowanie ulubiona marka Cezarego Pazury. Mowa o...
Źródło: Śmierć po interwencji policji we Wrocławiu. Zwolniono jednego z funkcjonariuszy