Sieć sklepów odzieżowych znika z Polski. Sąd ogłosił upadłość

i

Autor: pexels.com

Sieć sklepów odzieżowych znika z Polski. Sąd ogłosił upadłość

2023-01-25 11:02

Sieć sklepów odzieżowych TXM znika z Polski. Sąd ogłosił upadłość firmy, która od dłuższego czasy miała problemy finansowe. Mimo planów naprawczych, umów i porozumień z bankami przedsiębiorstwo nie wyszło na prostą. Zamykanie sklepów odzieżowych TXM w Polsce trwa już od kilku miesięcy.

Już 30 kwietnia 2022 roku zarząd TXM zgłosił się z wnioskiem o upadłość spółki. Ta decyzja podyktowana była złymi wynikami finansowymi i brakiem pomocy ze strony państwa w trudnej sytuacji firmy w czasie pandemii COVID-19. - Podstawowymi czynnikami leżącymi u podstawy decyzji zarządu były osiągane wyniki finansowe oraz sytuacja płynnościowa, zdeterminowane w trakcie ostatnich dwóch lat przez negatywny wpływ pandemii COVID-19, a jednocześnie brak wsparcia państwa dla TXM jako podmiotu bezdyskusyjnie dotkniętego skutkami pandemii – ogłoszono w komunikacie.

Sieć sklepów TXM znika z Polski. Sąd ogłosił upadłość

Kilkaset sklepów, którymi zarządzała spółka zniknęły już z Polski. Jeszcze na koniec 2021 roku sieć miała na terenie naszego kraju 204 placówki. Dawna strona internetowa TXM nie działa już od kilku miesięcy, a kilka dni temu opublikowano informację o zmianie adresu strony. Teraz na nowej witrynie możemy przeczytać wyłącznie publikowane raporty.

- Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy w Warszawie, XVIII Wydział Gospodarczy dla spraw upadłościowych i restrukturyzacyjnych w sprawie wniosku Emitenta o ogłoszenie upadłości Emitenta (sygn. akt: WA1M/GU/194/2022) ogłosił upadłość TXM S.A. - podano 19 stycznia.

500+ do likwidacji? Politycy komentują
Źródło: Sieć sklepów odzieżowych znika z Polski. Sąd ogłosił upadłość