Rzeka Muzyki znów popłynie. Rusza cykl wakacyjnych koncertów na wodzie. Wstęp bezpłatny!

i

Autor: UM Bydgoszcz

wakacje 2024

Rzeka Muzyki znów popłynie. Rusza cykl wakacyjnych koncertów na wodzie. Wstęp bezpłatny!

2024-07-08 14:53

Rzeki Muzyki to cykl wydarzeń od lat organizowanych w Bydgoszczy w lipcowe i sierpniowe niedzielne wieczory. Publiczność może uczestniczyć w koncertach nad Brdą. Repertuar jest bardzo zróżnicowany, wybrzmiewa jazz, blues, rytmy latynoamerykańskie, tango, poezja śpiewana oraz muzyka operowa.

Koncert Felix Jazz Orchestra na Wyspie Młyńskiej

W niedzielę, 7 lipca, o godz. 19 na Wyspie Młyńskiej wystąpi Felix Jazz Orchestra im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy (dawniej Big Band Akademii Muzycznej). Blisko 30 muzyków zagra utwory z płyty Solaris, zawierające autorskie kompozycje Michała Szlempo.

Potem czekać nas będzie jeszcze siedem koncertów.

14 lipca wybrzmią utwory Ady Rusowicz, Karin Stanek, Kasi Sobczyk i Czerwono-Czarnych oraz zespołu Breakout na koncercie Kocham BigBit. Na scenie wystąpią dwie wokalistki: Małgorzata Jakubiec-Hauke i Magdalena Fudała.

Tydzień później, 21 lipca wystąpią kubańczycy Jose Torres i zespół Havana Dreams, a 28 lipca odbędzie się na recital Hanny Śleszyńskiej. Podczas spotkania z Hanną Śleszyńska usłyszymy filmowe przeboje z repertuaru Lizy Minnelli, z musicalu Chicago – utwór „Mama Morton (When You’re Good to Mama), czyli wielkie hity musicalowe śpiewane po polsku w polskiej adaptacji. Będzie to brawurowa podróż przez utwory Brechta, zespołu Dwa Plus Jeden oraz znane utwory wielkich kompozytorów i tekściarzy w nowych aranżacjach (Jonasz Kofta, Wojciech Młynarski, K.I. Gałczyński, Adam Nowak).

4 sierpnia wystąpi pięciu energetycznych muzyków z zespołu Bibobit, których największą miłością jest jazz, który zgrabnie łączą z elektroniką, funkiem, groove i neosoulem. 11 sierpnia nad Brdą z koncertem Osiecka itp. itd…wystąpi Natalia Lesz.

Pawbeats wystąpi w Bydgoszczy, wstęp bezpłatny

18 sierpnia odbędzie się koncert Rubensa, który zadebiutował albumem Piosenki, których nikt nie chciał. W ostatnią niedzielę sierpnia (25 sierpnia) wystąpi Pawbeats wraz z orkiestrą.

  • Koncerty będą się odbywać w każdą niedzielę lipca i sierpnia o godz. 19 na Wyspie Młyńskiej.
  • Wstęp na każde wydarzenie jest bezpłatny.
Akcja promująca adopcję psiaków w Bydgoszczy

Jakie światowe miasta są mniejsze od Bydgoszczy? Paryż, Madryt czy Miami?

Pytanie 1 z 12
Które miasto jest większe?
Źródło: Rzeka Muzyki znów popłynie. Rusza cykl wakacyjnych koncertów na wodzie. Wstęp bezpłatny!