Pikniki, quizy, konkursy: Rusza Mazowiecki Tydzień Bezpieczeństwa!

i

Autor: pixabay.com, zdjęcie ilustracyjne Pikniki, quizy, konkursy: Rusza Mazowiecki Tydzień Bezpieczeństwa!

Pikniki, quizy, konkursy: Rusza Mazowiecki Tydzień Bezpieczeństwa!

2022-05-13 17:50

To szansa dla dzieci i młodzieży na poznanie zasad ruchu drogowego. Jednak jak podkreślają organizatorzy - nie będzie to dotyczyć wyłącznie znajomości samych przepisów. W trakcie Mazowieckiego Tygodnia Bezpieczeństwa odbędą się pikniki, quizy i konkursy dla dzieci. Przedstawiciele urzędu wojewódzkiego zachęcają do uczestnictwa także rodziców.

Przede wszystkim chodzi o upowszechnienie wśród dzieci i młodzieży znajomości przepisów ruchu drogowego. Niestety, do tej pory często dochodzi do wypadków z udziałem dzieci, przy czym nieraz to one same są ich sprawcami.

- Nie zwalnia to z uważności oczywiście kierowców pojazdów mechanicznych, którzy powinni każde zbliżenie się dziecka do ewentualnego kursu kolizyjnego z pojazdem traktować jako sytuację wymagającą szczególnej uwagi, ale często to dzieci poruszają się w sposób niestandardowy - mówi Konstanty Radziwiłł, wojewoda mazowiecki. - Nieoczekiwanie skręcają, potrafią wtargnąć na drogę w miejscach najbardziej nieoczekiwanych - dodał.

Stąd też pojawił się pomysł na zorganizowanie Mazowieckiego Tygodnia Bezpieczeństwa, ale rozumianego w szerokim zakresie.

- Zarówno w ruchu drogowym, ale także zachowania nad wodą czy pierwszej pomocy ratunkowej, bo wakacje już za chwilę - mówi Aurelia Michałowska, mazowiecka kurator oświaty. - Naszym celem jest, aby każdy uczeń i wychowanek, nawet najmłodszy przedszkolak wiedział, jak należy zachowywać się w różnych sytuacjach, których może doświadczyć w szkole i w środowisku oraz na drodze - dodała.

Danzel zwycięzcą 16. edycji "Twoja twarz brzmi znajomo"!

Mazowiecki Tydzień Bezpieczeństwa to szereg pikników, konkursów i quizów w dużych miastach województwa mazowieckiego. Zakończy się 20 maja w Warszawie miasteczkiem ruchu drogowego.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Jak wiele niewidzialnej pracy wykonujesz w waszym domu?

Pytanie 1 z 13
Jeśli Ty nie zauważysz, że podłoga jest brudna, a w koszu na pranie jest pełno ubrań, nikt inny nie zauważy.
Źródło: Pikniki, quizy, konkursy: Rusza Mazowiecki Tydzień Bezpieczeństwa!