Robert Lewandowski odebrał Złotego Buta

i

Autor: screen Youtube Bayern Monachium Robert Lewandowski odebrał Złotego Buta

Pierwszy Polak i najstarszy zawodnik w historii. Robert Lewandowski odebrał Złotego Buta

2021-09-21 14:33

Robert Lewandowski odebrał Złotego Buta dla najlepszego strzelca europejskich lig w sezonie 2020/21. Ceremonia odbyła się w Monachium we wtorek, 21 września. Lewandowski jest pierwszym Polakiem z tym wyróżnieniem. Jest też najstarszym piłkarzem, który otrzymał Złotego Buta.

Robert Lewandowski odebrał Złotego Buta

Złoty But przyznawany jest dla najlepszego strzelca europejskich lig. W sezonie 2020/2021 Lewandowski w Bundeslidze zdobył 41 bramek. W klasyfikacji Złotego Buta w najsilniejszych europejskich ligach (niemieckiej, angielskiej, hiszpańskiej, włoskiej i francuskiej) liczba bramek mnożona jest przez dwa. Lewandowski uzyskał więc 82 punkty.

Lewandowski jest pierwszym Polakiem, który otrzymał Złotego Buta. Jest również najstarszym zawodnikiem w historii, który zdobył to trofeum. Lewandowski zapewnił sobie Złotego Buta, mając prawie 33 lata. Trofeum odebrał po skończeniu tego wieku.

Raport z anteny 21.09, godz.10

Robert Lewandowski wyprzedził m.in. Lionela Messiego (60 punktów) i Cristiano Ronaldo (58 punktów). Poniższa grafika pokazuje, jak Polak zapewnił sobie zwycięstwo.

Źródło: Pierwszy Polak i najstarszy zawodnik w historii. Robert Lewandowski odebrał Złotego Buta