Praca

i

Autor: pixabay.com Praca

REWOLUCJA w prawie. Pracodawca będzie MUSIAŁ poinformować, ile będziesz ZARABIAĆ!

2022-03-24 9:32

Szykują się ogromne zmiany w prawie pracy. Do takich zmian Unia Europejska chce namówić państwa członkowskie. Pensje mają być jawne, co oznacza, że będzie obowiązek informowania o wynagrodzeniu!

Szykuje się prawdziwa rewolucja. Dane na temat tego, ile będziemy zarabiać mają trafić już do samego ogłoszenie o pracę! Wszystko za sprawą zmian na jakie Unia Europejska chce namówić państwa członkowskie.

Dla Brukseli nieakceptowalne jest to, że kobiety w Europie za tę samą pracę dostają mniejsze wynagrodzenie niż mężczyźni. Właśnie to było punktem wyjścia dla unijnych urzędników, którzy przygotowali propozycje zmian przepisów o wynagrodzeniach. Jak podaje portal money.pl, owe prawo ma pomóc w osiągnięciu głównego celu, czyli zniwelować niesprawiedliwe różnice płacowe.

Dyskusja, by wyeliminować nieuzasadnione różnice w wynagrodzeniach, trwa w UE od wielu lat. Wreszcie jednak nabiera konkretów. Jak dodaje portal, projekt dyrektywy dotyczącej przejrzystości płac, a wraz z nim zmian, które musiałyby wprowadzić wszystkie kraje Unii, jest gotowy.

Co dokładnie zakłada projekt? 

Pracodawcy nie będą mogli pytać o historię wynagrodzeń, czyli o to, ile pracownik zarabiał w poprzedniej pracy. Pojawić ma się także dostęp do informacji o poziomie przeciętnego wynagrodzenia na danym stanowisku, zanim pracownicy zostaną zatrudnieni, a także w trakcie zatrudnienia.

Sonda
Twoim zdaniem:
11 dogów niemieckich zatrzymanych na granicy polsko-ukraińskiej

Jak uporządkować własne finanse i domowy budżet? Dlaczego tak ważne jest odpowiednie podejście do pieniędzy?Posłuchaj podcastu i dowiedz się, jak uniknąć finansowych kłopotów!

Listen to "Budżet domowy bez tajemnic" on Spreaker. Źródło: REWOLUCJA w prawie. Pracodawca będzie MUSIAŁ poinformować, ile będziesz ZARABIAĆ!