Niemcy

i

Autor: pixabay.com Niemcy

REJESTRACJA WJAZDU DO NIEMIEC - jak i gdzie to zrobić? Kto musi zgłosić wjazd?

2021-12-06 9:34

Od 5. grudnia obowiązują nowe zasady wjazdu z Polski do Niemiec. Nasz kraj uznano bowiem za obszar wysokiego ryzyka związanego z pandemią koronawirusa. Nowe przepisy mówią o rejestracji wjazdu na teren Niemiec. Dowiedzcie się, kto i w jaki sposób może to zrobić.

Rejestracja wjazdu z Polski do Niemiec - jak i gdzie to zrobić? Kto musi zgłosić wjazd? Takie pytania zadaje sobie wiele osób planujących podróż za granicę naszych zachodnich sąsiadów. Rejestracja wjazdu to część nowych zasad obowiązujących Polaków chcących przyjechać do Niemiec, które wprowadzono po uznaniu naszego kraju za obszar wysokiego ryzyka. Chodzi o ostatnie statystyki dotyczące wzrostu zakażeń koronawirusem. Przepisy wjazdowe przewidują między innymi poświadczenie szczepienia, konieczność potwierdzenia swojego stanu zdrowia i obowiązkową kwarantannę dla niezaszczepionych. Sama rejestracja wjazdu odbywa się zaś przez Internet. Jak jej dokonać i kto nie musi tego robić? O tym w dalszej części artykułu.

Andrzej Lis oddał setny litr krwi

Jak zarejestrować wjazd do Niemiec?

Od 5.12.2021 Polska uznawana jest przez Niemcy za obszar wysokiego ryzyka epidemicznego. Wybierając się do tego kraju, oprócz wykonania testu na koronawirusa należy zgłosić wjazd. Rejestracji dokonujemy na stronie www.einreiseanmeldung.de. Strona jest dostępna w języku polskim, jednak nazwy krajów należy wpisywać w jęz. niemieckim lub angielskim. Dane podane przy rejestracji zostają przekazane do właściwego urzędu ds. zdrowia. Posiadając negatywny wynik testu, będąc zaszczepionym lub ozdrowieńcem, należy poinformować o tym już podczas rejestracji. Dzięki temu odpowiedni urząd ds. zdrowia będzie mógł sprawdzić, czy przebywamy na kwarantannie lub czy spełniamy warunki zwolnienia z niej.

Kto nie musi rejestrować wjazdu do Niemiec?

Rejestracji nie muszą dokonywać pracownicy transgraniczni, kierowcy zawodowi, osoby podróżujące przez Niemcy w tranzycie oraz te, które przekraczają granicę w ramach małego ruchu przygranicznego do 24 godzin.

Źródło: www.gov.pl

Źródło: REJESTRACJA WJAZDU DO NIEMIEC - jak i gdzie to zrobić? Kto musi zgłosić wjazd?