Dzień wolny od pracy za zaszczepienie? Pomysł budzi emocje

i

Autor: pixabay Dzień wolny od pracy za zaszczepienie? Pomysł budzi emocje

RAPORT Z ANTENY 20.04.2021: rząd przyspiesza rejestrację na szczepienia! Kiedy Twoja kolej?

2021-04-20 11:27

Rząd przyspiesza rejestrację na szczepienia! W przyszłym tygodniu będą mogli się zapisać 30-latkowie, ale są warunki! Za to jutro mamy się dowiedzieć, co dalej z obostrzeniami. Jak zapowiedział rzecznik rządu, Piotr Muller, decyzje zostaną podjęte na podstawie dzisiejszych danych dotyczących zakażeń. Więcej informacji znajdziecie w dzisiejszym Raporcie z anteny!

Spis treści

  1. RAPORT Z ANTENY 20.04.2021: co dalej z OFE?
  2. RAPORT Z ANTENY 20.04.2021: Węgry mają nietypowy sposób na pandemię

Z wczorajszych wypowiedzi premiera wynikało, że odmrażanie gospodarki może nastąpić na przełomie maja i czerwca. Wtedy będziemy mieli do czynienia już z pełnym otwarciem wszystkich sektorów - mówi w rozmowie z nami wicepremier Jacek Sasin. Ale zanim ten powrót do normalności - najpierw rząd może wprowadzić regionalne zdejmowanie obostrzeń. Dzisiaj odnotowano 9246 zakażeń. Zmarło 601. Na tym jednak nie koniec dobrych wiadomości. Od poniedziałku - każdego dnia - rejestracja dwóch roczników, później nawet trzech. Rząd przyspiesza zapisy Polaków na szczepienia. Do 9 maja wszyscy chętni będą mogli zarejestrować się na przyjęcie preparatu. Dodatkowo, osoby, które na początku roku wypełniły formularz zgłoszeniowy, dostaną możliwość zapisania się już w przyszłym tygodniu.

Harmonogram szczepień znajdziecie również TUTAJ.

Raport z anteny 20.04, godz.10

RAPORT Z ANTENY 20.04.2021: co dalej z OFE?

Sejm ,,zajmie się'' dziś Otwartymi Funduszami Emerytalnymi. Posłowie PiS chcą ich likwidacji, przeciwni są z kolei częściowo politycy opozycji. Co się wydarzy, gdy likwidacja OFE stanie się faktem? Rządowy projekt zakłada dwie drogi. Pierwsza to przeniesienie oszczędności na indywidualne konta emerytalne. Będą one dziedziczone. Druga opcja to przeniesienie pieniędzy na konta ZUS. Wtedy jednak nie ma mowy o dziedziczeniu.

RAPORT Z ANTENY 20.04.2021: Węgry mają nietypowy sposób na pandemię

Moderny, Pfizera czy Sputnika - wszystkich trzech można spróbować na Węgrzech. Tak, spróbować - bo coraz większą popularnością cieszą się tam desery i pizze o nazwach właśnie tych szczepionek. Na przykład węgierska cukiernia przygotowała różne rodzaje pianek, podawanych ze strzykawkami, którymi można - zamiast łyżeczki - wysysać zawartość. Każdy deser ma inny smak, na przykład Sputnik grejpfrutowy, Moderna Kokosowy, a Pfizer zielonej herbaty.

Sonda
Czy zaszczepisz się przeciw SARS-CoV-2?
Źródło: RAPORT Z ANTENY 20.04.2021: rząd przyspiesza rejestrację na szczepienia! Kiedy Twoja kolej?