bocian

i

Autor: Pixabay.com

RAPORT Z ANTENY 2.04.2021: Bocian rekordzistka z Łódzkiego. Dziennie pokonywał nawet 200 km!

2021-04-02 10:21

Pokonał ponad 5 tysięcy kilometrów w 21 dni! To Ptak z Nadleśnictwa Kolumna, w Łódzkiem który jest przez nich monitorowany. Innym bocianom czarnym podróż jesienna z naszego kraju do Sudanu zwykle zajmuje dwa miesiące. Co jeszcze dzieje się w kraju? Sprawdźcie w naszym Raporcie z Anteny!

Spis treści

  1. RAPORT Z ANTENY 2.04.2021: Wielki Piątek w Polsce
  2. RAPORT Z ANTENY 2.04.2021: zapisy na szczepienia w Polsce. Są kolejne problemy

Bocian czarny z Nadleśnictwa Kolumna pod Łodzią, wyposażony został w sprzęt do śledzenia trasy lotu przez pracowników Dyrekcji Lasów Państwowych w Łodzi i naukowców z Uniwersytetu Łódzkiego. Logger zarejestrował całą, budzącą wielki respekt trasę. Dystans, który pokonał bocian to 5100 km. Bocian rozpoczął swoją podróż 13 września w Kolumnie. Kierował się na południe. Jego trasę można było śledzić do 26 września, gdy jego logger był w zasięgu sieci komórkowej. Teraz, znów się w nim znalazł, badacze otrzymali więc szczegółowe dane o trasie jego przelotu. 

Tłum na Dworcu Centralnym w Warszawie

RAPORT Z ANTENY 2.04.2021: Wielki Piątek w Polsce

Polacy szykują się do świąt, kościoły do przyjmowania wiernych. Dziś Wielki Piątek, dlatego w w wielu parafiach odbędą się drogi krzyżowe.Zgodnie z rządowym rozporządzeniem, kościoły nie są zamknięte, ale mają ograniczenia w liczbie wiernych. To jedna osoba na 20 metrów kwadratowych przy zachowaniu minimum półtora metra odległości.

RAPORT Z ANTENY 2.04.2021: zapisy na szczepienia w Polsce. Są kolejne problemy

Infolinia zajęta, elektroniczna rejestracja nie działa, a terminy szczepień wciąż się zmieniają- trwa zamieszanie po wczorajszym uruchomieniu zapisów na szczepienia osób 40+. Choć szef kancelarii premiera Michał Dworczyk zapewniał, że po krótkiej przerwie spowodowanej usterką, Internetowe Konto Pacjenta działa w pełnym zakresie, to nasi słuchacze donoszą, że jest dokładnie odwrotnie.

A jak alarmują lekarze - awaria systemu spowodowała, że dzisiejsze szczepienia na razie zostały wstrzymane. Tymczasem minister Michał Dworczyk, właśnie teraz na konferencji prasowej ponownie zapewnił, że system - choć obciążony - działa. Sprawdziliśmy - niestety nie działa.

Sonda
Czy przygotowujesz pisanki w te święta wielkanocne?
Źródło: RAPORT Z ANTENY 2.04.2021: Bocian rekordzistka z Łódzkiego. Dziennie pokonywał nawet 200 km!