Przedszkola i żłobki otwarte od najbliższego poniedziałku

i

Autor: Canva.com Zdjęcie poglądowe

RAPORT Z ANTENY 13.04.2021: od kiedy będą otwarte przedszkola? Jest konkretna data!

2021-04-13 10:23

Przedszkola mogą zostać otwarte już w poniedziałek - usłyszeliśmy w resorcie edukacji! Z tej decyzji ucieszą się zwłaszcza rodzice, którzy nie mogli w pełni wykonywać swoich służbowych obowiązków. Przemysław Czarnek poinformował również, jak powrót do nauki będzie wyglądał dla starszych klas. Więcej newsów znajdziecie w naszym raporcie!

Spis treści

  1. RAPORT Z ANTENY 13.04.2021: nagły atak zimy w kwietniu!
  2. RAPORT Z ANTENY 13.04.2021: Sławomir Nowak na wolności. Zbigniew Ziobro zapowiedział ujawnienie dowodów

Od poniedziałku możliwe jest ponowne otwarcie żłobków i przedszkoli!  Tak w rozmowie z nami zapowiada szef resortu edukacji Przemysław Czarnek. Wpływ na decyzję miała duża liczba szczepień wśród nauczycieli. Nie da się również ukryć, że to dobra wiadomość dla wszystkich rodziców, którzy musieli przejść na pracę zdalną lub wykorzystać urlop, by zaopiekować się dziećmi. To również pierwszy krok w stronę przywrócenia nauki w szkołach dla najmłodszych dzieci. Powrót do przedszkoli i żłobków zależy przede wszystkim od liczby zakażeń.

Zaskakujące odkrycie podczas drążenia tunelu. Robotnicy odkryli tajemniczą sztolnię

RAPORT Z ANTENY 13.04.2021: nagły atak zimy w kwietniu!

Jest chłodno, wietrznie, a w niektórych miejscach już sypnęło śniegiem. Tak jest w Małopolsce. Od rana pojawiają się tam opady śniegu, albo śniegu z deszczem. Synoptycy ostrzegają - będzie jeszcze gorzej, dlatego szczególnie uważać powinni kierowcy. Synoptycy ostrzegają też przed silnym wiatrem, zwłaszcza w górach.

RAPORT Z ANTENY 13.04.2021: Sławomir Nowak na wolności. Zbigniew Ziobro zapowiedział ujawnienie dowodów

"Niczego po 9 miesiącach nie była w stanie udowodnić Nowakowi prokuratura." - tak wyjście na wolność byłego ministra transportu komentuje poseł Koalicji Obywatelskiej Jan Grabiec. Nowak opuścił areszt tymczasowy wczoraj. W odpowiedzi na tę decyzję sądu, minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro zapowiedział ujawnienie dowodów w tej sprawie. Sławomir Nowak przebywał w areszcie od lipca ubiegłego roku. Jest podejrzany o korupcję. Sąd nałożył na niego dozór policyjny, zakaz opuszczania kraju, a w ciągu czternastu dni ma wpłacić milion złotych poręczenia.

Sonda
Czy zaszczepisz się przeciw SARS-CoV-2?
Źródło: RAPORT Z ANTENY 13.04.2021: od kiedy będą otwarte przedszkola? Jest konkretna data!