Ruszyły zapisy na szczepienia dla osób powyżej 40. roku życia

i

Autor: Getty Images

RAPORT Z ANTENY 1.04.2021: 40-latkowie mogli niespodziewanie zapisać się na szczepienia! Dlaczego?

2021-04-01 10:29

Wcześniejsze zapisy są możliwe - bo zwolniły się terminy Informuje Ministerstwo Zdrowia. W nocy ruszyła rejestracja na szczepienia przeciw COVID 19ście już dla 40latków. Czy będą kolejne grupy? Co jeszcze dzieje się w Polsce i na świecie? Więcej informacji znajdziecie w dzisiejszym Raporcie z Anteny!

Spis treści

  1. RAPORT Z ANTENY 1.04.2021: Śmigłowce Lotniczego Pogotowia Ratunkowego czekają na możliwość rozwożenia pacjentów covidowych ze Śląska
  2. RAPORT Z ANTENY 1.04.2021: Ruszył Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań

Przyspieszenie szczepień dla czterdziestolatków - już dziś - może wywołać pożądany efekt psychologiczny - wyjaśnia dr Konstanty Szułdrzyński z warszawskiego szpitalu MSWiA. Niespodziewanie dziś w nocy ruszyła rejestracja na szczepienia przeciw COVID-19 dla roczników 81' i starszych. Taką możliwość mieli mieć dopiero za dwa tygodnie. Jak podaje Ministerstwo Zdrowia, wcześniejsze, niezapowiedziane zapisy mogły ruszyć ze względu na zwolnienie terminów przez osoby powyżej 60. roku życia.

Raport z Anteny 01.04

RAPORT Z ANTENY 1.04.2021: Śmigłowce Lotniczego Pogotowia Ratunkowego czekają na możliwość rozwożenia pacjentów covidowych ze Śląska

Są od rana w pełnej gotowości. Śmigłowce Lotniczego Pogotowia Ratunkowego czekają na możliwość rozwożenia pacjentów covidowych ze Śląska. Relokacja trwa od kilku godzin. Chorzy przewożeni są do placówek na Opolszczyźnie, w Łódzkiem, Świętokrzyskiem i w Małopolsce. Dziś siły skupiamy na Śląsku - ale relokacja chorych naszymi załogami nie dotyczy tylko tego regionu - ale praktycznie całego kraju- wyjaśnia prof. Robert Gałązkowski, dyrektor Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Gdyby miejsc dla chorych ze Śląska zabrakło w sąsiednich regionach i trzeba byłoby ewakuować pacjentów do odleglejszych części kraju, to do tej operacji wojsko przygotowało dwa samoloty CASA. Są one w stanie przetransportować 18tu pacjentów leżących i 40. siedzących.

RAPORT Z ANTENY 1.04.2021: Ruszył Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań

Ruszył Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań! Ze względu na pandemię zmieniła się jednak jego formuła. Spisywać będzie się można także telefonicznie, w specjalnych punktach zlokalizowanych w każdej gminie i z pomocą rachmistrzów.

Źródło: RAPORT Z ANTENY 1.04.2021: 40-latkowie mogli niespodziewanie zapisać się na szczepienia! Dlaczego?