Władimir Putin, Alina Kabajewa

i

Autor: https://twitter.com/MailOnline / pixabay.com Władimir Putin, Alina Kabajewa

Putin chce dorwać byłego swojej kochanki - jaki ma powód?

2022-05-13 10:10

Tajemnicą poliszynela jest to, że Władimir Putin od lat żyje w związku z Aliną Kabajewą, rosyjską gimnastyczką. Media donoszą, że służby podlegające pod prezydenta zajmują się właśnie wyśledzeniem dawnego partnera kobiety. Więcej na ten temat przeczytacie w naszym artykule.

Partnerką Władimira Putina jest Alina Kabajewa. Choć Kreml nigdy oficjalnie nie potwierdził tych informacji, o związku prezydenta Rosji z gimnastyczką wiedzą wszyscy. Relacja urodzonej w 1983 roku w Taszkencie Kabajewej z Putinem trwa co najmniej od 2008 roku (to wówczas zaczęły się pojawiać pierwsze spekulacje). Media przedstawiają ją jako kochankę dyktatora, ale nie można wykluczyć, że ich związek nie został sformalizowany - w 2013 zasugerował to opozycjonista Aleksiej Nawalny. Kabajewa i Putin mają prawdopodobnie dwójkę dzieci, a niedawno zaczęły się pojawiać informacje o trzeciej ciąży. Oczywiście również nie potwierdzone. Nie jest to jednak ostatnia rewelacja dotycząca sportsmenki. Brytyjski dziennik Daily Mail donosi, że podległe Władimirowi Putinowi służby próbują wyśledzić i aresztować Shalve Museliana - byłego partnera Aliny Kabajewej. Jaki powód ma Władimir Putin? O tym w dalszej części artykułu.

EUROWIZJA - Krystian Ochman po awansie

Źródło: dailymail.co.uk

Museliana na celowniku służb Putina - w tle afera łapówkarska

Obecnie 52-letni Shalva Museliana to były kapitan policji i dawny partner Kabajewej. Z informacji Daily Mail wynika, że dziś mężczyzna ukrywa się przed ludźmi Putina. Powodem ma być zamieszanie w aferę łapówkarską w czasach, gdy pełnił swoją funkcję w służbach mundurowych. Museliana odpowiadał za anty-przestępcze środki bezpieczeństwa w podlegającej bezpośrednio Putinowi gwardii narodowej. Śledczy z Kremla mieli go oskarżyć między innymi o przyjmowanie korzyści majątkowych przy dostawach skuterów śnieżnych, pojazdów terenowych i łodzi motorowych dla sił straży arktycznej. Sprzęt był przeznaczony do ochrony portów Provedenija, Tiksi, Pevek i Sabetta, stąd zarzut  "sabotowania bezpieczeństwa w strategicznych portach Arktyki". Po aferze Museliana wyniósł się za granicę. Grozi mu ponoć do 5 lat więzienia. Czy w sprawie istotny jest dawny związek z Kabajewą? Tego nie można ani potwierdzić ani wykluczyć.

Źródło: Putin chce dorwać byłego swojej kochanki - jaki ma powód?