Nowoczesna szkoła na Targówku

i

Autor: E. Lach http://www.um.warszawa.pl/aktualnosci/nowoczesna-szko-zawodowa-na-targ-wku-ju-dzia

Pracownie fryzjerskie, stolarskie i budowlane. Nowoczesna szkoła na Targówku już otwarta

2021-03-12 9:50

Dwie pracownie fryzjerskie, pracownie stolarskie i budowlane, pracownia komputerowa oraz językowa, a także kilkanaście sal lekcyjnych - to wszystko mieści się w nowej szkole zawodowej otwartej na Targówku.

Przy ul. Wysockiego 51 na warszawskim Targówku otworzono nowoczesną i doskonale wyposażoną szkołę zawodową.Jak przyznała wiceprezydent stolicy Renata Kaznowska, która w środę 10 marca odwiedziła nową siedzibę Zespołu Szkół nr 34, jest to pierwsza taka szkoła w stolicy od blisko 30 lat. Budynek przeszedł gruntowny remont. Został wymieniony dach i niektóre elementy konstrukcji, zmieniono także rozkład pomieszczeń. Placówka została przystosowana do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. Placówka ma powierzchnię 3,3 tys. m kw. Znajdują się tu m.in. dwie pracownie fryzjerskie, pracownie stolarskie i budowlane, pracownia komputerowa oraz językowa i biblioteka. We wszystkich salach są też projektory multimedialne lub monitory interaktywne, a w pracowniach informatycznej i językowych - nowy sprzęt komputerowy. Nie brakuje także sali gimnastycznej o powierzchni blisko 300 m kw oraz siłowni i boiska do koszykówki i siatkówki. Koszt inwestycji to 22,8 mln zł. Do szkoły zawodowej na Targówku uczęszcza ponad pięciuset uczniów. Placówka kształci w ramach technikum w zakresie budownictwa, technologii drewna i usług fryzjerskich, natomiast w szkole branżowej – uczniowie uczą się zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Gorąca 20 Radia ESKA – notowanie 12.03.2021
Sonda
Czy przechodziłeś/aś już Covid-19?
Źródło: Pracownie fryzjerskie, stolarskie i budowlane. Nowoczesna szkoła na Targówku już otwarta