Poznaj zwierzaki ze schroniska Na Paluchu. Ruszyło wirtualne zwiedzanie

i

Autor: Łukasz Rydzewski, radio ESKA

Poznaj zwierzaki ze schroniska "Na Paluchu". Ruszyło wirtualne zwiedzanie

2021-04-22 18:40

Schronisko "Na Paluchu" otwiera swoje drzwi dla... internautów. Dzień otwarty przenosi się do cyfrowego świata. Sprawdziliśmy, co można zobaczyć.

ESKA XD #021 - Eurowizja, Więzień miłości, mięso z roślin, gwiazdy bez matury

Wirtualny spacer po schronisku "Na Paluchu". To okazja, by lepiej poznać mieszkańców obiektu. Wśród dostępnych do zwiedzania miejsc są schroniskowy szpital czy pawilony, gdzie mieszkają zwierzaki.

- Kiedy wchodzi tam osoba, której nie znają, podnosi się ogromny hałas. Kto się pojawił, po co, czego chce? Natomiast przez wirtualny spacer, przygotowany przez naszą ekipę, którą zwierzaki znają, odbycie takiego spaceru jest możliwe - mówi Henryk Strzelczyk, dyrektor schroniska.

Czytaj także: Policjanci przypilnują matur i egzaminów ósmoklasisty! "Uczniowie też wszczynają fałszywe alarmy bombowe"

W schronisku zarejestrowanych jest ponad 400 psów i 30 kotów. 60 psów jest w domach tymczasowych, które przyjmują zwierzaki, które nie radzą sobie z pobytem w schronisku.

- Gdy taki pies żył u boku rodziny, gdzie był jedynakiem i z nikim nie musiał się dzielić, albo nie miał kontaktu z osobnikami swojego gatunku, znalezienie się w miejscu, gdzie jest tylu towarzyszy i każdy z nich próbuje przekazać swoje informacje, bardzo źle to znoszą - mówi Strzelczyk.

Wirtualny spacer znajdziecie na stronie napaluchu.waw.pl.​

Znane budowle i zabytki w Polsce. Jak dobrze je znasz?

Pytanie 1 z 15
Sukiennice w Krakowie nigdy nie były przebudowywane. Prawda czy fałsz?
Kraków

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Źródło: Poznaj zwierzaki ze schroniska "Na Paluchu". Ruszyło wirtualne zwiedzanie