Pożar w garażu podziemnym i ewakuacja pracownika z dachu przy rondzie ONZ - to ćwiczenia służb w Warszawie

2021-08-18 14:43

Na Woli odbyły się ćwiczenia służb, w których w środę, 18 sierpnia, wzięli udział strażacy, strażnicy, policja i biuro zarządzania kryzysowego. Najpierw, w ramach ćwiczeń, dostali sygnał, że muszą z płonącego garażu uratować auto...

Talibowie zajęli Afganistan

Akcja "Biurowiec" przy rondzie ONZ

Na warszawskiej Woli, niedaleko Ronda ONZ, przy jednym z biurowców odbyły się ćwiczenia z działań ratowniczych. Scenariusz przewidywał gaszenie pożaru samochodu elektrycznego w garażu podziemnym i ewakuację z dachu budynku. Akcja miała kryptonim "Biurowiec". To ćwiczenia zorganizowane przez Zespół Zarządzania Kryzysowego Warszawy oraz podmioty krajowego systemu ratowniczo-gaśniczego. - Samochód został wyciągnięty z parkingu podziemnego. Został wsadzony do konteneru z wodą i zalany. W trakcie akcji okazało się, że jeden z pracowników biurowca został poszkodowany i musieliśmy przeprowadzić jego ewakuację z dachu biurowca - mówi młodszy kapitan Michał Wiechowicz ​ze Straży Pożarnej.

Z dwoma wyzwaniami pracownicy służb poradzili sobie zaledwie w godzinę. - Chcemy, aby nasze służby były do takich działań przygotowane. Nie czekamy na sytuację kryzysową, tylko ćwiczymy i staramy się tak przygotować, aby poradzić sobie w takich sytuacjach - mówi dyrektor stołecznego biura zarządzania kryzysowego Michał Domaradzki.

Takie ćwiczenia służb w Warszawie odbywają się dwa razy do roku.

Czytaj także: 5 mieszkań na Bielanach czeka na Afgańczyków, którzy przylecą do Polski z Kabulu!

Quiz. Kultowe gry komputerowe. Pamiętasz je z dzieciństwa?

Pytanie 1 z 10
Niezykle popularną grę "Heroes" można zaliczyć do:
Źródło: Pożar w garażu podziemnym i ewakuacja pracownika z dachu przy rondzie ONZ - to ćwiczenia służb w Warszawie