Zdjęcie poglądowe

i

Autor: Daga Roszkowska/pixabay.com

Pomóżmy zwierzętom z Ukrainy! Apel organizacji pro-zwierzęcych

2022-02-28 19:32

Zwierzętom z Ukrainy trzeba pomóc - apelują fundacje i stowarzyszenia. Mieszcząca się w Warszawie Fundacja VIVA zorganizowała zbiórkę karmy dla zwierzaków. Zachęca też do adopcji czworonogów.

Matki z dziećmi czekają po dwa dni żeby przejść do Polski z Ukrainy

Zbiórka karmy dla przyjezdnych zwierząt

Karma, którą można przynieść do siedziby fundacji przy Kawęczyńskiej 16 , powinna być dobrej jakości. Najlepiej, żeby była w niewielkich puszkach, saszetkach czy torebkach, gdyż te łatwiej przekazać przyjeżdżającym do Polski uchodźcom.

- Karma jest przekazywana dla tych, którzy tutaj się pojawiają ze swoimi zwierzętami. Po prostu uciekali razem z nimi. Często są po wielu godzinach czy nawet dniach kiedy nie mogli ich nakarmić. Karma będzie też potrzebna w domach tymczasowych czy schroniskach - mówi Cezary Wyszyński z Fundacji VIVA.

Adopcja zwierzaków z ukraińskich schronisk i fundacji

Kolejną formą pomocy jest adopcja zwierząt. Nawet w charakterze domu tymczasowego. Osoby z Warszawy mogą to zrobić za pośrednictwem schroniska w Korabiewicach.

- W tej chwili wszystkie schroniska w Polsce organizują adopcję zwierząt z Ukrainy - mówi Cezary Wyszyński - Największy problem jest taki, że te zwierzęta do Polski nie wjeżdżają. Jest problem logistyczny, nie ma paliwa. Przez działania wojenne część dróg jest zniszczonych, nie ma samochodów.

Dlatego walka w tej chwili toczy się o przewiezienie zwierząt przez granicę. Część z nich już ją przekroczyła. Władze fundacji liczą, że na te, które uda się przedostać do Polski, również będą czekały kochające domy.

QUIZ: Wojny w XX wieku

Pytanie 1 z 10
Po wypowiedzeniu wojny Serbii w 1914 r. , powiedział: „Monarchia idzie na dno, ale przynajmniej z honorem”.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Źródło: Pomóżmy zwierzętom z Ukrainy! Apel organizacji pro-zwierzęcych