Polskie Babcie protestują w Warszawie 12.11.2020. Gdzie odbywa się protest? [ZDJĘCIA]

2020-11-12 18:02

Organizacja Polskie Babcie zorganizowała protesty w Warszawie. Wszystko po to aby wyrazić swój sprzeciw wobec zmian zachodzących w Polsce. Gdzie odbywał się protest i o co dokładanie walczyły babcie?

Protest kobiet w Krakowie

Polskie Babcie protestują w Warszawie

Tym razem swoją obecnością wsparli je młodzi, którzy w ten sposób chcieli wyrazić swój sprzeciw wobec agresywnych działań, jakich w ostatnim czasie wobec babć dopuszczała się policja.

- Pojawiłam się, ponieważ mam mnóstwo miłości do babci. Bardzo bym chciała, żeby więcej obywateli w dowolnym wieku miało tyle zapału do walki o poważne rzeczy, co babcia - mówi uczestniczka protestu.

Czytaj także: Zaśpiewał najlepsze hasła ze strajku kobiet! Ta piosenka to hit internetu!

- Walczymy o dobrą przyszłość. O to, żeby Polki miały prawo do życia i decydowania, wolność wypowiedzi i w ogóle wolność szeroko pojętą - mówi jedna z Polskich Babć.

QUIZ. Najtrudniejszy test z wiedzy ogólnej w dziejach świata! Nawet 3/20 będzie sukcesem!

Pytanie 1 z 20
Bokononizm to religia, którą możemy spotkać w książce Kurta Vonneguta. Której?

Protestujący przemaszerowali przez Nowy Świat Świętokrzyską do Złotych Tarasów. Jak mówiły organizatorki - Konstytucja daje im prawo do wyrażania swoich poglądów i przemieszczania się na terenie kraju. Te argumenty nie dotarły jednak do policji, która spisywała każdego z zebranych.​

Źródło: Polskie Babcie protestują w Warszawie 12.11.2020. Gdzie odbywa się protest? [ZDJĘCIA]