Policjant uratował mężczyznę z pożaru - zachowanie godne bohatera!

i

Autor: Grzesiek flickr.com / włodi flickr.com Policja

Policjant uratował mężczyznę z pożaru - zachowanie godne bohatera!

2021-04-22 12:19

Pewien warszawski mundurowy wykazał się ponadprzeciętna odwagą! Bez chwili wahania i z narażeniem własnego życia podjął się ratowania mężczyzny z pożaru. W naszym artykule przeczytacie o bohaterskim czynie policjanta ze śródmieścia.

Policjant bohater - tylko tak można nazwać warszawskiego funkcjonariusza, który będąc po służbie, uratował mężczyznę z pożaru. O jego czynie dowiadujemy się ze strony Komendy Rejonowej Policji I - Śródmieście. To właśnie do tego sztabu należy młodszy aspirant Michał Piekarski, który z narażeniem własnego życia i zdrowia wszedł do płonącego budynku. Mundurowy uznał, że nie może sobie pozwolić na to, by czekać na przyjazd straży pożarnej. Chcąc sprawdzić, czy ktoś potrzebuje pomocy, bez chwili wahania przystąpił do przeszukania budynku. Intuicja nie zawiodła policjanta. W jednym z pomieszczeń znalazł on nieprzytomnego mężczyznę.

Grób Witolda Pyrkosza. Niezapomniani

Policjant po służbie uratował człowieka

Młodszy aspirant Michał Piekarski podczas swojego dnia wolnego, jechał z rodziną ulicą Okopową. W pewnym momencie zauważył kłęby dymu wydobywające się z jednego z lokali budynku. Bez chwili namysłu wysiadł z samochodu i pobiegł w kierunku pożaru. Policjant chciał sprawdzić, czy ktoś nie potrzebuje pomocy. Wcześniej poprosił żonę, by zadzwoniła po straż pożarną i pogotowie ratunkowe. Sam po chwili znalazł się wewnątrz płonącego lokalu.

Śródmiejski funkcjonariusz szybko zlokalizował pomieszczenie, z którego wydobywał się gęsty, duszący dym. Po wejściu do mieszkania natknął się na leżącego na łóżku mężczyznę. Poszkodowany nie reagował na pytania i nie dawał znaku życia. Piekarski wyniósł go szybko przed budynek, by w bezpiecznym miejscu udzielić pomocy przedmedycznej. Policjant był przy uratowanym mężczyźnie aż do czasu przybycia lekarza. Zachowanie warszawskiego mundurowego zasługuje na szczególne wyróżnienie. Policjant wykazał się bowiem nie tylko profesjonalizmem, ale też ogromnym poświęceniem. Funkcjonariusz ratujący komuś życie w ten sposób bez wątpienia zasługuje na miano bohatera.

Źródło: srodmiescie.policja.waw.pl

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Sonda
Czy chciałbyś być policjantem?
Źródło: Policjant uratował mężczyznę z pożaru - zachowanie godne bohatera!