RegioJet

i

Autor: Albert Koch flickr.com RegioJet

Pociąg Warszawa - Kraków: NOWE POŁĄCZENIE otworzy czeski przewoźnik!

2021-08-05 14:18

Już niedługo PKP będzie miało konkurencję na trasie między Warszawą a Krakowem. Czeski przewoźnik kolejowy RegioJet planuje uruchomić relację Gdynia - Kraków przez stolicę. Kiedy będziemy mogli pojechać tymi pociągami? Dowiecie się tego z artykułu.

Pociąg Warszawa - Kraków zostanie niedługo uruchomiony przez RegioJet. Czeski operator kolejowy złożył do Urzędu Transportu Kolejowego wniosek w sprawie uruchomienia pasażerskiego połączenia komercyjnego na trasie Kraków – Warszawa – Gdynia. RegioJet już od dłuższego czasu stara się zakorzenić w Polsce. Niedawno pisaliśmy o tym, że Czesi uruchomią połączenie między Warszawą a miejscowościami u stóp Alp. Nowe połączenie Warszawa - Kraków to kolejny etap umacniania pozycji w naszym kraju. PKP zyskuje więc konkurencję, a to może skłonić polskie koleje do ulepszania oferty przejazdowej na tej samej trasie. Skorzystają też pasażerowie i pasażerki - więcej połączeń to większa elastyczność w planowaniu podróży. Kiedy RegioJet uruchomi pociągi Warszawa - Kraków? Ile kursów będzie się odbywało? O tym w dalszej części artykułu.

Dwukrotnie przejechał przed policjantami na czerwonym świetle

Kiedy pojadą Pociągi RegioJet Warszawa - Kraków?

Trasa Kraków - Warszawa - Gdynia miałaby być obsługiwana przez RegioJet od grudnia 2022 roku. Czeski przewoźnik złożył wniosek o realizowanie połączeń przez 5 lat.

Pociąg Warszawa - Kraków w prawie 2,5 godziny

RegioJet chce realizować 8 kursów w obie strony w ciągu dnia, od 5:55 do 19:55. Z informacji zamieszczonych przez rynek-kolejowy.pl wynika, że wyjeżdżając z Krakowa na stacji Warszawa Centralna będziemy po 2:26 h (z postojem na stacji Warszawa Zachodnia). Dalej pociąg jechałby w stronę Gdyni. Kursy powrotne mają jeździć od 4:30 do 18:30.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Źródło: Pociąg Warszawa - Kraków: NOWE POŁĄCZENIE otworzy czeski przewoźnik!