plac defilad

i

Autor: Teatrgaleria Studio

Kilkadziesiąt wakacyjnych imprez "pod chmurką". Rusza festiwal Plac Defilad!

2021-06-02 14:15

4 miesiące imprez "pod chmurką" na Placu Defilad! Przed Pałacem Kultury i Nauki rozpoczyna się niezwykły festiwal, a w planach jest kilkadziesiąt bezpłatnych wydarzeń. Coś dla siebie znajdą zarówno fani muzyki, jak i kina czy ekologii. Plac pozbędzie się swojego "betonowego" charakteru - i to na stałe, jak zapowiadają organizatorzy.

Sonda
Wakacje 2021 - czy powinny trwać krócej czy dłużej?

Zamiast betonowego placu- zielone centrum kultury!

Festiwal Plac Defilad - od jutra rozpoczyna się cykl wakacyjnych imprez na Placu Defilad, który potrwa aż do października. Przed nami kilkadziesiąt bezpłatnych wydarzeń, które w tym roku są skupione wokół dwóch wątków: społecznych protestów które przetoczyły się przez Polskę, oraz pandemii.

Nie zawsze bezpośrednio, raczej zastanawiając się, czego się po tym nauczyliśmy i co nam to dało. Dlatego nie robimy wielkich wydarzeń, tylko kameralne, które pozwolą nam na długie, spokojne spotkania z naszymi widzami, których brakuje nam po miesiącach kultury online - mówi kurator wydarzenia, Tomasz Plata z Teatrgalerii Studio.

Przed nami koncerty zarówno muzyki poważnej, jak i jazzowej czy elektronicznej, pokazy filmowe, spacery wokół pałacu, a także niezwykłe wydarzenia teatralne.

Przygotowujemy spektakl teatralny na trzydziestym piętrze Pałacu Kultury. Mamy też wydarzenia dla fanów sztuk wizualnych. Już teraz wiemy, że na posadzce placu Defilad pojawi się bardzo duży obraz namalowany bezpośrednio na płytach - mówi kurator wydarzenia, Tomasz Plata z Teatrgalerii Studio.

Więcej informacji o wydarzeniach znajdziecie na stronie internetowej festiwalu.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Źródło: Kilkadziesiąt wakacyjnych imprez "pod chmurką". Rusza festiwal Plac Defilad!