Piłka ręczna

i

Autor: Materiały prasowe

Sport

Piłka ręczna. Mecz Polska - Argentyna w Arenie Legionowo

2023-12-08 12:31

To będzie prawdziwe święto piłki ręcznej w Arenie Legionowo! Reprezentacja Polski mężczyzn w dniach 27 i 29 grudnia 2023 roku zmierzy się tam z Argentyną w ramach towarzyskich meczów przygotowawczych do styczniowych Mistrzostw Europy 2024.

Nie na co dzień zdarza się, by mieć okazję zobaczyć na żywo reprezentację Polski w jednej z najpopularniejszych dyscyplin zespołowych w kraju. Taką szansę kibice zgromadzeni w Arenie Legionowo otrzymają tuż po Świętach Bożego Narodzenia. W hali, w której zazwyczaj swoje mecze ORLEN Superligi rozgrywa Zepter KPR Legionowo, odbędą się mecze towarzyskie z udziałem Biało-Czerwonych i Argentyny.

Dla podopiecznych selekcjonera Marcina Lijewskiego, srebrnego medalisty mistrzostw świata z 2007 roku i członka tzw. “Orłów Wenty”, będzie to jedna z ostatnich okazji, by sprawdzić się w boju przed rozpoczęciem Mistrzostw Europy 2024 w Niemczech, których start zaplanowano na 10 stycznia. Biało-Czerwoni będą chcieli poprawić 12. pozycję sprzed dwóch lat, ale trafili do bardzo mocnej grupy razem z Norwegią, Słowenią i Wyspami Owczymi.

Artur Szpilka komentuje pomysł walki z Khalidovem |Andrzej Kostyra

Dlatego też towarzyski dwumecz z Argentyną w Legionowie będzie dla Polaków bardzo ważny. Biało-Czerwoni od początku okresu przygotowawczego będą chcieli pokazać jak najlepszą piłkę ręczną. “W każdym kolejnym meczu chcemy budować swoją siłę“ – mówi trener Marcin Lijewski.

O dobre widowisko z pewnością zadbają także goście. Argentyńczycy to zwycięzcy niedawnych Igrzysk Panamerykańskich 2023. W listopadowym finale rozgrywek Albicelestes pokonali Brazylię wynikiem 32:25. Drużyny z Ameryki Południowej znane są z ofensywnego, atrakcyjnego stylu gry, a największą gwiazdą Argentyny jest wieloletni zawodnik francuskiego Montpellier HB i triumfator Ligi Mistrzów z 2018 roku, środkowy rozgrywający Diego Simonet.

Bilety na oba spotkania są już w sprzedaży za pośrednictwem strony eventim.pl. Wejściówki można zakupić w pakietach na jedno lub dwa spotkania. Ceny zaczynają się już od 15 złotych za sztukę. Zachęcamy do zapoznania się z zasadami dystrybucji biletów i pojawienia się na trybunach Areny Legionowo, aby kibicować Biało-Czerwonym i okazać im wsparcie w ostatnim spotkaniu reprezentacji Polski mężczyzn przed własną publicznością przed startem Mistrzostw Europy 2024.