Warszawa czeka na turystów

i

Autor: materiały prasowe Warszawa czeka na turystów

"Perełki Warszawy". Podziel się swoimi szlakami po stolicy i dostań nagrodę!

2021-05-27 16:53

Warszawska Organizacja Turystyczna ogłosiła konkurs, który ma pomóc lokalnej turystyce w tym trudnym czasie. Każdy warszawiak będzie mógł stworzyć własną trasę zwiedzania stolicy i podzielić się ulubionymi szlakami z mieszkańcami innych miast czy z zagranicy. - Najlepsze trasy będą nagrodzone - mówi prezes WOT, Barbara Tutak.

Raport z Anteny 27.05

Warszawa czeka na turystów

Odkrywaj Warszawę! Zachęca Warszawska Organizacja Turystyczna i zaprasza do zwiedzania miejsc, w których nigdy wcześniej nie byliśmy. Te wyjątkowe pokazuje w krótkich spotach w warszawskiej komunikacji miejskiej, autobusach i tramwajach. - Ta akcja powinna uświadamiać ludzi, że nawet mieszkając w stolicy całe życie, cały czas mamy co na jej mapie odkrywać. Są to często małe galerie, kina i muzea, gdzie rodziny mogą wykorzystać też bony turystyczne - mówi prezeska WOT Barbara Tutak.

- Lokalna turystyka mocno ucierpiała w czasie lockdownu,​ a my mamy dużo do nadrobienia. - Proponuję Wisłę i rejsy z pięknym widokiem na Starówkę. Mamy propozycje dla 12-sobowych grup, ale też prywatne oferty, które cieszą się popularnością wśród warszawiaków. Chętnie rezerwują je na wieczory panieńskie, ale też imprezy urodzinowe lub koncerty - mówi Maciek Szałęga i zaprasza na rejsy statkiem po Wiśle.

"Perełka Warszawy"

Każdy warszawiak będzie mógł stworzyć własną trasę zwiedzania stolicy i podzielić się ulubionymi szlakami z mieszkańcami innych miast czy z zagranicy. Warszawska Organizacja Turystyczna ogłosiła konkurs pod hasłem "Perełki Warszawy".Najlepsze trasy będą nagrodzone. Powstaje też mobilna gra miejska, która pomoże w zwiedzaniu ciekawych okolic. Ma być dostępna w lipcu. Wystarczy wziąć smartfon i przygotować się na przygodę. - Chcemy, żeby ludzie grając w grę mogli znaleźć i zwiedzić fajne restauracje, muzea czy inne ciekawe miejsca - mówi wiceprezes WOT Mateusz Czerwiński.

Szczegóły dotyczące konkursów, ofert i szlaków turystycznych w Warszawie można znaleźć na stronie Warszawskiej Organizacji Turystycznej.

Czytaj także: Lato w Mieście Warszawa 2021: ZAPISY. Jak się zgłosić? Czy są jeszcze miejsca?

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Czy zdałbyś test na prawo jazdy? Tylko dla mistrzów kierownicy [QUIZ]

Pytanie 1 z 17
Czy za tym znakiem, w razie zatrzymania pojazdu wskutek zatoru drogowego, masz obowiązek zachować odstęp od poprzedzającego pojazdu nie mniejszy niż 5m?
Czy za tym znakiem, w razie zatrzymania pojazdu wskutek zatoru drogowego, masz obowiązek zachować odstęp od poprzedzającego pojazdu nie mniejszy niż 5m?
Źródło: "Perełki Warszawy". Podziel się swoimi szlakami po stolicy i dostań nagrodę!